15.02.2015 23:24:40

Serie A: "Slovenska" Cesena odščipnila točko Juventusu

Reuters

Roma se trudi, da bi zmanjšala razliko, ki jo loči do vodilnega Juventusa, a ji nikakor ne uspeva.

Uvodno dejanje 23. kroga italijanskega prvenstva sta včeraj odigrala kluba s slovenskim pridihom. Dejan Lazarević je s Sassuolom gostil Fiorentino Jasmina Kurtića in Josipa Iličića. Gostje so upravičili vlogo favoritov in slavili s 3:1, Kurtić je odigral vseh 90 minut, v 82. minuti se mu je na zelenici pridružil še Iličić, medtem ko Lazarević ni dobil priložnosti za dokazovanje.

Profimedia
V večernem obračunu sta se pomerila še Palermo in Napoli, več razlogov za veselje pa so imeli domači nogometaši, ki so nekoliko presenetljivo lahko premagali goste iz Neaplja. Pri domači zmagi s 3:1 je imel prste vmes tudi slovenski branilec Siniša Anđelković, ki je bil na igrišču od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga.

NOV SPODRSLJAJ ROME
Prvi nedeljski dvoboj se je zgodil v lombardijski prestolnici, kjer je Milan gostil Empoli. Rdeče-črni so upali, da bodo vknjižili osmo zmago v sezoni, a je ostalo samo pri željah. Tekmeca sta si namreč razdelila plen. Brez zmage je ostala tudi Roma, ki na prvenstveni lestvici zaseda drugo mesto. Sinovi volkulje so še sedmič na zadnjih osmih tekmah remizirali, tokrat so gostili zadnjo Parmo, rezultat pa je bil 0:0.

Danes je na svoj račun prišel tudi Inter s Samirjem Handanovićem na čelu. Slovenski vratar je branil vseh 90 minut, s pomočjo soigralcev pa je s 4:1 v gosteh premagal Atalanto. Inter se je z osmo zmago v letošnji sezoni povzpel na deveto mesto in prehitel tudi mestnega tekmeca Milana.

Pomembnih treh točk se je veselil tudi Cheivo Boštjana Cesarja in Valterja Birse. Večino dela so gostitelji opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 2:0, v izdihljajih obračuna pa je favorizirana Sampdoria postavila končnih 2:1. Slovenska reprezentanta sta na zelenici preživela vseh 90 minut.

CESENA REMIZIRALA Z JUVENTUSOM
Četo Maxa Allegrija je v tem krogu čakalo gostovanje v Ceseni, kjer so se mladi slovenski branilec Luka Krajnc in soigralci v zadnjih tednih malce prebudili, toda še vedno so predzadnji na lestvici. Vloga absolutnega favorita je bila tako seveda na strani Juventusa, na presenečenje mnogih pa se je stara dama v Torino vrnila le s točko. Gostje so imeli v 82. minuti priložnost za zmago, a je Arturo Vidal zgrešil strel z bele točke. Krajnc je na zelenici preživel vseh 90 minut.

23. KROG ITALIJANSKEGA PRVENSTVA

SASSUOLO – FIORENTINA 1:3 (0:2)
0:1 Salah (30), 0:2 Babacar (32), 0:3 Babacar (62), 1:3 Berardi (67)

PALERMO – NAPOLI 3:1 (2:0)
1:0 Lazaar (14), 2:0 Vazquez (36), 3:0 Rigoni (65), 3:1 Gabbiadini (82)

MILAN – EMPOLI 1:1 (1:0)
1:0 Destro (40), 1:1 Maccarone (68)

ATALANTA – INTER 1:4 (1:2)
0:1 Shaqiri (2, enajstmetrovka), 1:1 Moralez (27), 1:2 Guarin (37), 1:3 Guarin (63), Palacio (72)

GENOA – VERONA 5:2 (3:1)
1:0 Agostini (10, avtogol), 2:0 Niang (12), 2:1 Toni (20), 3:1 Niang (30), 3:2 Toni (57), 4:2 Bertolacci (65), 5:2 Perotti (86)

ROMA – PARMA 0:0

TORINO – CAGLIARI 1:1 (1:1)
0:1 Donsah (34), 1:1 El Kaduri (35)

UDINESE – LAZIO 0:1 (0:1)
0:1 Candreva (23, enajstmetrovka)

CHIEVO – SAMPDORIA 2:1 (2:0)
1:0 Izco (2), 2:0 Meggiorini (39), 2:1 Muriel (91)

CESENA – JUVENTUS 2:2 (1:2)
1:0 Djurić (17), 1:1 Morata (27), 1:2 Marchisio (33), 2:2 Brienza (70)