bo
08.02.2015 18:29:05

Sanjsko-klavrni začetek škotske pustolovščine

Haris Vučkić je debitiral v dresu enega največjih škotskih klubov vseh časov.

Če bi mislil le nase, bi bil z debijem več kot zadovoljen, celo presrečen. Toda nogomet je moštven šport in kar šteje, je rezultat na koncu tekme. Ta pa je bil takšen, da je Haris Vučkić ob svojem debiju na Škotskem vseeno igrišče zapustil sklonjene glave. Na Ibroxu sta se v škotskem pokalu pomerila Rangers in Raith Rovers. Domači so bili, to je odveč poudarjati, v vlogi favorita. Tudi zaradi tega, ker so pred tem tokratnega nasprotnika v okviru druge škotske lige dvakrat razbili – bilo je 6:1 in 4:0. Toda morda so prav zaradi tega modri nalogo vzeli nekoliko preveč ležerno. In bili kaznovani.

Gostje so na Ibroxu, kjer se je zbralo vsega 11.422 gledalcev, slavili z 2:1 in napredovali, Rangersu ni pomagalo niti to, da se je Vučkić že na debiju vpisal med strelce. V 62. minuti je v kazenski prostor stekel po levi, diagonalno ustrelil po tleh in to storil dovolj dobro, da je bil David McGurn premagan. Tedaj se je na semaforju izpisal rezultat 1:1, toda trinajst minut kasneje je Christian Nade izkoristil katastrofalno posredovanje domačih pred svojim golom, matiral Steva Simonsena in Raith presenetljivo izstrelil v naslednji krog tekmovanja.

Vučkićev debi se je tako končal s porazom in glasnimi žvižgi, ki so jih navijači Rangersa namenili domačim igralcem. Slovenec, ki je posojen s strani Newcastle Uniteda, si jih morda niti ni zaslužil, a kot rečeno: nogomet je moštvena igra. In ko izgubiš tekmo, ki bi jo moral dobiti, niti dosežen zadetek ne prežene stran razočaranja in slabe volje.