10.11.2014 20:39:43

Mojstrovina Rajka Repa (video)

vszi

Najdražji nakup Maribora vseh časov v letošnji sezoni navdušuje v vijoličastem dresu Austrie iz Celovca.

Poročali smo že, zakaj je celovška Austria v letošnji sezoni tako zelo zanimiva vsem slovenskim ljubiteljem nogometa. Pri trenutno prvouvrščeni ekipi tretje avstrijske lige center igrajo kar štirje Slovenci. Rajko Rep, nekdanji kapetan Celja in mlade slovenske izbrane vrste, ki v Mariboru nikdar ni uspel dokončno razviti svojega talenta, Armend Sprečo, nekdanji mladinec slovenskih državnih prvakov, Vedran Vinko, ki se ga spomnimo iz časov, ko je nosil dres Nafte, bil pa je tudi član francoskega Metza in Patrik Eler, ki je slovenski javnosti najmanj znan in smo ga predstavili v prejšnjem članku.

S pomočjo slovenskih legionarjev gre Austrii v letošnji sezoni vse kot po maslu. Kot rečeno, zasedajo vrh razpredelnice, pred najbližjim zasledovalcem pa imajo šest točk prednosti. V petek pa so vijoličasti iz Celovca doživeli prvi prvenstveni poraz. Izgubili so na gostovanju pri trenutno enajstouvrščenemu Wallernu, končni rezultat je bil 1:2. Pri Austrii so znova od prve minute začeli Patrik Eler (zamenjan je bil v 66. minuti) ter Armend Sprečo in Rajko Rep, ki sta odigrala celoten obračun. Vedran Vinko je vstopil v 78. minuti.

Najbolj razpoložen za igro je bil Rep, ki je v 8. minuti s fantastičnim zadetkom Austrio popeljal celo v vodstvo, vendar je domačim v drugem polčasu uspel popoln preobrat. Fenomenalen strel štiriindvajsetletnika si lahko ogledate v priloženem videoposnetku. Rep bi na tej tekmi skorajda zabil še en evrogol, vendar ga je pri drugem strelu zaustavil okvir vrat. Več v drugem posnetku.