liz
18.09.2014 07:26:34

Berić junak Rapidove zmage

skrapid.at

Globoko v senci lige prvakov se je sinoči z zadnjima tekmama končal osmi krog avstrijskega prvenstva.

Krog, v katerem je prišlo do spremembe na vrhu lestvice. Tega je po nedeljski zmagi nad Salzburgom prevzel WAC, edini zadetek za slavje z 1:0 pa je dosegel slovenski napadalec Tadej Trdina.

Sinoči sta se v dvoboju ekip iz sredine lestvice Grödig in Altach razšla z remijem - bilo je 3:3. Za nas pa je bil precej bolj zanimiv obračun Wiener Neustadta in Rapida.

Gostje so pred dobrimi štiri tisoč gledalci slavili s 5:1, junak srečanja pa je bil Robert Berić, ki je dosegel dva zadetka. Najprej je v tretji minuti poskrbel za vodstvo svoje ekipe z 1:0, v 55. minuti pa je zadel za 3:1. Berić je bil na igrišču do 86. minute.

S to zmago so zeleno-beli z izkupičkom 3-3-2 zadržali tretje mesto na lestvici. Vodilni WAC jim beži za devet, drugouvrščeni Salzburg pa za šest točk.

Nekdanji napadalec Interblocka in Maribora je zdaj pri štirih zadetkih in na ligaški lestvici strelcev s še petimi igralci deli tretje mesto.

Med to peterico je tudi Tadej Trdina, medtem ko je v vodstvu z enajstimi goli napadalec Salzburga Španec Jonatan Soriano. Drugi je napadalec Sturma Marco Djuricin (5).

Kevin Kampl (Salzburg) je v osmih krogih zadel trikrat.