27.06.2015 09:07:38

Nemke in Američanke v polfinalu SP

Nemške in ameriške nogometašice so prve polfinalistke svetovnega prvenstva v Kanadi.

Nemke so po streljanju enajstmetrovk s 5:4 premagale Francozinje, Američanke so bile z 1:0 boljše od Kitajk. Nemčija in ZDA se bosta pomerila med seboj v polfinalu, druga četrtfinalna para sta Avstralija - Japonska in Anglija – Kanada.

V Montrealu so dvakratne prvakinje Nemke s 5:4 po enajstmetrovkah izločile Francozinje. Redni del se je končal z izidom 1:1, v podaljšku nobena ekipa ni zatresla mreže. Louisa Necib je sicer zadela prva na tekmi in Francijo v 64. minuti popeljala v vodstvo, Celia Šašić je izenačila v 84. minuti. Pri strelih z bele točke so bile natančnejše Nemke, vse so merile v polno, tragična junakinja je postala Claire Lavogez.

V Ottawi je bila junakinja kapetanka ZDA Carli Lloyd, ki je za dvakratne prvakinje zadela z glavo v 51. minuti.