27.06.2015 08:13:23

Tevez odločil dramo (video)

Argentinska nogometna reprezentanca je v četrtfinalu Cope Americe po enajstmetrovkah premagala Kolumbijo. Junak gavčev je bil Carlos Tevez, ki je zadel kot sedmi po vrsti. Redni del se je končal brez zadetkov, Argentina je nato izvajanje strelov z enajstih metrov dobila s 5:4.

Tevezu, ki bo v nadaljevanju kariere oblekel dres Boce Juniors, je še kako odleglo. Na Copa Americi leta 2011 je zapravil enajstmetrovko proti kasnejšim prvakom iz Urugvaja, njegova reprezentanca je tako izpadla. "To je nogomet, dobiš še eno priložnost," je dejal Tevez.

Argentina je v prvem polčasu nadzirala potek dvoboja, Kolumbijci pa niso delovali najbolje, dober večer je imel vratar David Ospina, ki je ubranil nekaj zelo nevarnih poizkusov, njegovi soigralci proti nasprotnim vratom niso sprožili niti enega strela. To vsekakor razkriva, kakšna je bila podoba Kolumbije, toda v nadaljevanju je bila vendarle boljša, ampak Argentinci so še naprej narekovali ritem, v 79. minuti je Ever Banega  stresel prečnik. A mreži sta naposled ostali nedotaknjeni in o zmagovalcu je odločala loterija strelov z bele točke.

Pri izidu 3:3 je Muriel meril čez vrata, nakar je po uspešno izvedenih strelih Lavezzija in Cardona zgrešil Biglia in Kolumbijce vrnil v igro. Sledili so še trije neuspešni poskusi (Zuniga, Rojo, Murillo), na koncu pa je Carlos Tevez zadel spodnji levi kot in svojo reprezentanco popeljal v polfinale. Zasluženo! Argentina je bila boljša, toda v drami ni veliko manjkalo, da bi bila kaznovana za neučinkovitost.

BILO BI NEPOŠTENO

"To je neverjetno. To je bila naša najboljša tekma, ustvarili smo si priložnosti. Srečo smo imeli pri streljanju enajstmetrovk, ki je nismo imeli v 90 minutah," je po tekmi menil prvi zvezdnik Argentine Lionel Messi, njegov selektor Gerardo Martino pa je dodal: "Bila je čudovita tekma. Bilo bi nepošteno, če bi šli domov."

Argentina bo v polfinalu igrala proti zmagovalcu obračuna med Brazilijo in Paragvajem.