Robert Balantič
26.06.2015 08:57:48

Luka Elsner: Kot veliki princi ne bo šlo

Luka Elsner je bil po porazu s slovaškim prvoligašem do svojih varovancev nadvse kritičen, vendar hkrati upa, da je bil dvoboj dovolj poučen.

Po porazih s Hajdukom in Dinamom iz Tbilisija ter zmagi nad Splitom so Domžalčani odigrali že četrto prijateljsko tekmo po začetku priprav. Odpravili so se na Roglo, kjer so varovanci Luke Elsnerja merili moči s slovaško prvoligaško ekipo ViOn, na klopi katere sedi stari znanec s slovenskega prizorišča Milko Đurovski. Zasedba iz Zlatih Moravc je slavila z 1:0 (0:0), edini gol je v 82. minuti dvoboja dosegel Stefan Cebara, ki smo ga na sončni strani Alp spoznali v dresu Celja.

Dvakratni slovenski prvaki so dvoboj začeli v postavi Vidmar, Dobrovoljc, Horić, Korun, Balkovec, Zec, Majer, Juninho, Morel, Požeg Vancaš in Vuk, na začetku drugega polčasa sta prišla na igrišče Črnic in Kous, od 63. minute so zaigrali Alvir, Podlogar in Grvala.

ĐUROVSKI PREIZKUŠAL ŠTIRI SLOVENCE
V slovaškem moštvu je sicer nastopilo veliko znanih obrazov. Poleg Cebare tudi nekdanja člana Domžal Marko Kovjenić in Jhonnes Marques De Souza, na drugi strani je Milko Đurovski preizkušal kar štiri igralce s slovenskega prizorišča. Tako sta od prve minute v dresu ViOna zaigrala Dejan Školnik in Alen Ploj, v nadaljevanju je mrežo branil Marko Ranilović, priložnost za dokazovanje je dobil tudi Mustafa Nukić, ki je nazadnje branil barve tretjeligaša iz Ivančne Gorice.

"Dobro je, da smo izgubili, saj smo v pripravo tekme vložili premalo. Ne glede na število priložnosti, ki smo si jih pripravili, je povsem pošteno, da smo bili poraženi. Že nekaj časa nismo bili tako mehki v dvobojih, izgubili toliko žog in pokazali tako veliko neodgovornosti. Bili smo kaznovani proti razmeroma skromni ekipi, ki je igrala na svoj način. Bila je tekmovalna, mi pa smo nastopili kot veliki princi in dobro je, da nas je razplet dvoboja vrnil na realna tla. Na to preizkušnjo se preprosto nismo dobro pripravili," je bil oster Luka Elsner, ki je včeraj svojim varovancem namenil nekaj sprostitve, v Bohinj so se odpravili na rafting.