26.06.2015 08:01:20

Peru na krilih Guerrera v polfinale

Nogometaši Peruja so na drugi četrtfinalni tekmi južnoameriškega prvenstva s 3:1 (2:0) premagali Bolivijo. Vse tri zadetke za Peru je dosegel Paolo Guerrero, za Bolivijo pa je bil uspešen Martins Moreno.

Drugi polfinalni obračun na južnoameriškem nogometnem prvenstvu je minil v znamenju perujskega napadalca Paola Guerrera, ki je nase opozoril že v 20. minuti, ko je prvič premagal vratarja Bolivije Romela Quinoneza. Drugič je polno zadel tri minute pozneje, zmago svoje ekipe pa je potrdil v 74. minuti, ko je dosegel še svoj tretji zadetek na tekmi. Častni zadetek za bolivijsko reprezentanco je z enajstih metrov dosegel Martins Moreno.

Peru bo v boju za svoj tretji naslov prvaka Južne Amerike, do zdaj je bil prvi leta 1939 in 1975, v polfinalu igral proti domačinu prvenstva, Čilu. Preostala para četrtfinala sta Argentina - Kolumbija in Brazilija - Paragvaj.