16.05.2015 22:22:13

Krka podaljšala svoj niz

m24.si

Nogometaši Krke so v 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Luko Koper z 2:0 (1:0).

Nogometaši Krke nadaljujejo svojo zmagovito serijo. Dobili so že četrto zaporedno tekmo, kar je njihov najdaljši zmagoviti niz v prvi ligi. Novomeščani so doslej nanizali največ zaporednih prvoligaških zmag v zaključku sezone 1992/93, ko so po vrsti premagali Zagorje, mariborski Železničar in Steklar. V šestem poskusu so prvič zmagali tudi na Bonifiki, Koprčane so nasploh prvič premagali 22. marca na domačem stadionu. Z zmago so dva kroga pred koncem na osmem mestu obdržali šest točk prednosti pred Gorico, a si obstanka še niso zagotovili, saj so v medsebojnih tekmah slabši od Novogoričanov.

m24.si

Toliko kot ima Krka zaporednih zmag, pa ima Koper zaporednih porazov. Njegova "šok terapija" je hitro popustila, saj so rumeno-modri, po obetavnem začetku pod vodstvom Rodolfa Vanolija, znova zapadli v rezultatsko krizo. Tokratno srečanje so sicer začeli dobro, si pripravili tudi prvo priložnost, ko je Jaka Štromajer s petih metrov z desne strani streljal, a je gostujoči vratar Miodrag Mitrović žogo odbil v polje.

Koper je pritiskal, kljub večjemu številu nevarnih predložkov v kazenski prostor Krke pa do večjih priložnosti ni prihajal, zato pa so gosti v 39. minuti izkoristili že svojo prvo, ko je Žiga Kastrevec s približno 25 metrov z močnim lob udarcem presenetil mladega vratarja Davida Adama.

m24.si

Tudi v nadaljevanju so si prvo priložnost pripravili domači, v 50. je Patrik Posavac s 16 metrov streljal, Mitrović pa je s težavami strel ubranil. Od pričakovanega pritiska domačih pa tokrat ni bilo nič. Gosti so celo zagospodarili na igrišču, v 62. minuti pa vodstvo povišali. Adam je v kazenskem prostoru podrl Kastrevca, enajstmetrovko pa je realiziral Josip Fuček.

m24.si

Zadnjo omembe vredne so imeli domači v 76. minuti, Marko Krivičić je žogo lepo podal v kazenski prostor, Štromajer pa je zadel le v zunanji del mreže. V zadnjih minutah se Dolenjci niso preveč naprezali, rutinirano so držali prednost vse do konca.

Koprčani bodo v predzadnjem krogu prihodnjo soboto gostili Rudar, Krka pa Maribor.

Luka Koper - Krka 0:2 (0:1)

Koper - Stadion Bonifika, gledalcev 300, sodniki: Balažič (Ljubljana), Švarc (Ivančna Gorica) in Pospeh (Petrovče).
Strelca: 0:1 Kastrevec (39.), 0:2 Fuček (62., -11 m).
Luka Koper: Adam, Andrejašič (od 56. Pučko), Gregorič, Šme, Guberac (od 68. Kokol), Galešić (od 72. Peševski), Halilović, Črnigoj, Posavac, Krivičić, Štromajer.
Krka: Mitrović, Žižić, Vučkić, Fuček (od 73. Kramar), Novinić (od 83. Aniekan), Ihbeisheh, Dežmar, Rašić, Welbeck, Perić (od 88. Bele), Kastrevec.
Rumeni kartoni: Adam, Kokol, Peševski; Kastrevec, Žižić, Ihbeisheh.