Jaka Kozmelj
21.03.2015 17:51:03

Delitev točk bolj po okusu Celjanov

Nogometaši Celja in Olimpije so se v 25. krogu slovenskega nogometnega državnega prvenstva razšli brez zadetkov. Prvi polčas je pripadel grofom, drugi zmajem, remi pa bolj odgovarja Celjanom, ki na lestvici ohranjajo 7 točk prednosti pred Ljubljančani.

Srečanje na s soncem obsijani Areni Petrol so bolje začeli domači, ki so v sedmi minuti izpeljali hitro akcijo po levi strani, Benjamin Verbič je lepo zaposlil Danijela Miškića, ki je preigral vratarja Olimpije Darka Brljaka in žogo poslal v mrežo Olimpije, a je glavni sodnik Slavko Vinčić zadetek razveljavil zaradi nedovoljenega položaja Miškića.

Če je začetek obljubljal razburljivo nogometno tekmo, smo v nadaljevanju polčasa spremljali precej
zaspano predstavo obeh ekip, po približno pol ure igre so se prebudili domači, vrata Olimpije sta s streloma z razdalje ogrozila Danijel Miškić in Blaž Vrhovec, a je prvi streljal mimo vrat, poizkus celjskega kapetana pa je ustavil Brljak.

Kakšnih
30 Green Dragonsov je v prvem polčasu zaman čakalo na kakšno priložnost Ljubljančanov, Ezekiel Henty in Aleksandar Rodić nista dobila niti ene same uporabne žoge v konico napada.

Med polčasom je trener Olimpije Darko Karapetrović v slačilnici pustil Stjepana Babića in v igro namesto njega poslal nekdanjega nogometaša Celja Miho Zajca. To je prineslo spremembo ravnovesja v igri, Olimpija je postala podjetnejša in v 66. minuti je z leve strani z zvitim strelom poizkusil Kenan Bajrić, a se je s parado izkazal Matic Kotnik.

Miha Zajc je v 73. minuti iz velike razdalje izvajal prosti strel, a je bil Kotnik znova na mestu. V 75. minuti pa so vendarle znova zapretili grofje, rezervist Jiri Jeslinek je potegnil po desni strani iz v sredini lepo zaposlil Sunnyja, ki je z desetih metrov streljal prek vrat Olimpije.

V 88. minuti pa se je najlepša priložnost na tekmi ponudila Celjanom. Tilen Klemenčič je z desne strani podal pred vrata, kjer je do strela prišel Ivan Lendrić, žoga se je od Brljaka odbila v prečko, nato pa je Jiri Jeslinek iz neposredne bližine streljal točno v vratarja Olimpije in ostalo je  pri 0:0.

CELJE - OLIMPIJA   0:0

Celje – Arena Petrol, gledalcev 1800, sodniki: Vinčić (Maribor), Vukan (Gornja Radgona), Klančnik (Slovenj Gradec).
CELJE: Kotnik, Krajcer, Klemenčič, Soria, Vidmajer, Vrhovec, Jugović (od 82. Lendrić), Miškić, Bajde (od 72. Jeslinek), Verbič, Sunny.
OLIMPIJA: Brljak, Fink, Delamea Mlinar, Mitrović, Bajrić, Babić (od 45. Zajc), Matić, Kapun, Vukćević (od 67. Baskera), Rodić (od 90. Ivančić), Henty.
Rumeni kartoni: Miškić (54), Klemenčič (90); Fink (30), Rodič (73).