20.03.2015 21:28:50

Še tretja spomladanska

Aleš Cipot

Nogometaši Zavrča so v 25. krogu prve lige Telekom Slovenije premagali Kalcer Radomlje z 1:0 (1:0).

Radomlje tudi tokrat niso našle recepta kako premagati Zavrč. Slednja ekipa je bila v prvi ligi na obeh dosedanjih medsebojnih tekmah boljša, tudi tokrat pa je dvome o zmagovalcu razblinila že v 15. minuti tekme. Uspešen je bil Tomislav Kiš, ki je tako Zavrčanom priboril že dvanajsto zmago v sezoni.

Prenovljeni završki objekt gostov ni pozdravil z ravno površino, a zadnjeuvrščena ekipa Radomelj se ni ozirala na teren. Radomlje nato iz dveh poskusov niso bile uspešne, njihovo neučinkovitost pa je že v 15. minuti kaznoval odlični Tomislav Kiš. Sebastijan Antić je z visoko podajo ukanil gostujočo obrambo, v skoku se je najboljše znašel Kiš in gostitelje popeljal v vodstvo.

Aleš Cipot

Kljub vodstvu so tudi v nadaljevanju pobudo na igrišču imeli gostitelji, medtem ko so gostje še poskušali izenačiti. A so njihovi poskusi ostajali brez zaključka. Tudi domači niso bili dovolj učinkoviti, igra s sredine igrišča ni našla zaključka. Po vodstvu z 1:0 v prvem polčasu so domači nekoliko popustili, a tudi Radomljani niso našli poti do gola. V 85. minuti bi Eros Grezda lahko povišal na 2:0, a je po vrhunskem preigravanju streljal mimo gola.

Radomlje so zapretile tik ob koncu rednega dela tekme, ko je bil nevaren Rok Jazbec, a se naposled ni najbolje odzval. Zadetek iz prvega polčasa je bil dovolj za tretjo završko zmago v nadaljevanju sezone, predstava v Halozah pa je bila na koncu tekma brez velikih priložnosti.

Zavrč - Radomlje 1:0 (1:0)

ZavrčŠportni park, gledalcev 400, sodniki: Bukovec (Lendava), Smej (Fokovci), Anželj (Tišina).
Strelec: 1:0 Kiš (15.).
Zavrč: Petrović, Cvek, Kiš (od 81. Zorko), Muminović, Matjašič (od 55. Grezda), Polić, Antić, Datković, Đukić, Težak (od 78. Mitrović), Novoselec.
Radomlje: Ivačič, Teinović, Stojilković (od 60. Vuk), Zukić (od 78. Zavrl), Furuyama, Avbelj (od 41. Cerar), Zorc, Balkovec, Rems, Jazbec, Jurković.
Rumeni kartoni: Jazbec, Zukič, Avbelj.