ro
16.03.2015 09:04:10

Domžalčani ga čakajo že 476 minut

Nikola Miljković

Koprčani so se v nadaljevanju prvenstva precej pritoževali nad sojenjem, tokrat se ne bodo. Zmago nad Domžalami so si namreč zagotovili po zelo strogo dosojeni najstrožji kazni, na nasprotni strani pa varovanci trenerja Luke Elsnerja niso unovčili nekaterih obetavnih položajev in tudi po četrti spomladanski preizkušnji ostajajo brez gola iz igre.

Kanarčki so končno spet dočakali zmago nad Domžalčani. Čakali so jo vse od 2. novembra 2013, ko so bili na Bonifiki uspešnejši z 1:0, takšen je bil tudi rezultat včerajšnje preizkušnje na Obali. Razpleta so se gotovo razveselili tudi v Ljudskem vrtu, saj imajo vijoličasti zdaj ob tekmi manj na vrhu štiri točke prednosti pred najbližjimi zasledovalci, ki niso več Luka Elsner in njegovi varovanci, ampak Celjani.

Odločilni trenutek koprskega obračuna se je zgodil v 67. minuti, ko je Slavko Vinčić ocenil, da je Dejan Trajkovski nepravilno oviral Dejana Peševskega. Oba sta padla v kazenski prostor, toda zdelo se je, da se je prekršek začel pred njim in da bodo gostitelji dobili prosti strel s šestnajstih metrov, nakar je mariborski delivec pravice po "priporočilu" sodnika za vrati Alena Borošaka pokazal na belo točko. Domžalski protesti niso zalegli, odgovornost je prevzel Damir Hadžić in zadel za ves izkupiček, ki so si ga gostitelji zagotovili v močno okrnjeni zasedbi.

Temu primerno so se gostitelji na igrišču tudi postavili. Pobudo so prepustili tekmecem, ki so bili tudi bližje zadetku, najlepši priložnosti je v končnici prvega dela in na začetku nadaljevanja zapravil Veljko Simić. Prvič je Simčič ubranil njegov strel s približno sedmih metrov, drugič pa je domžalski vezist predolgo okleval, tako da domači čuvaj mreže ni imel pretirano zahtevnega dela. V 59. minuti je imel zrelo priložnost tudi Benjamin Morel, vendar je Mate Palčič v zadnjem trenutku z dobrim posredovanjem preprečil najhujše, domača zasedba pa je v izdihljajih dvoboja v protinapadu zapretila še prek Jake Štromajerja.

Za Domžalčane tako gol iz igre še naprej ostaja nemogoča misija in traja že vse od 19. kroga, ko je na gostovanju v Novi Gorici v 64. minuti zadel Josh Parker. Od takrat je minilo 476 minut, vmes je bil Matic Črnic na tekmi s Krko dvakrat uspešen iz najstrožje kazni.