vszi

Nogometaši Wisle so zelo slabo začeli spomladanski del poljskega prvenstva.

V uvodnih štirih nastopih so zbrali samo točko, zato se je moral posloviti trener Franciszek Smuda. Zamenjal ga je Kazimierz Moskal in sinoči prvič vodil ekipo.

Debi skoraj ne bi mogel biti težji, saj je fante odpeljal v Varšavo, kjer jih je v tradicionalnem derbiju čakala vodilna Legia. Mnogi ljubitelji nogometa na sončni strani Alp so se spraševali, ali bo tudi novi trener v udarno enajsterico postavil Bobana Jovića, ki se je šele pred kratkim pridružil ekipi. Moskal se je odločil, da bo 23-letni Celjan njegova prva izbira na desni strani branilske vrste.

Na stadionu Pepsi Arena se je zbralo dobrih 26 tisoč gledalcev, ki so videli zanimiv dvoboj. Gostje pa so se predstavili v zelo lepi luči in že v 16. minuti povedli prek Burlige.

Vodstvo so uspeli zadržati vsega 12 minut, a takoj na začetku drugega polčasa spet povedli. Za 2:1 je iz enajstmetrovke zadel Pawel Brozek. Rezultat se ni spreminjal vse do zadnjih trenutkov tekme, ko so domači vse sile usmerili v napad. Želeli so priti vsaj do točke, kar jim je na koncu tudi uspelo.

Igrala se je 90. minuta, po desni strani je prodrl Zyro, strelec prvega zadetka za Legio je žogo po tleh podal v kazenski prostor, kjer jo je gostujoči vratar zgrešil, okroglo usnje pa je nato v nogo zadelo Jovića, ki je stal za njim, in se odbilo v mrežo.

Veselje na domači in žalost na gostujoči strani. Remi pa pomeni, da je Legia na vrhu lestvice zadržala pet točk prednosti pred zasledovalci, medtem ko je Wisla z zaostankom dvanajstih točk šesta.