dm
29.11.2014 15:52:25

V Ljudskem vrtu zadevali le Mariborčani

Drago Wernig - TAKA

Štiri dni po porazu v Lizboni so se vijoličasti vrnili na domače prizorišče. Odločeni, da do konca jesenskega dela prvenstva zmanjšajo zaostanek za vodilnimi Domžalčani, so v dvoboj proti Rudarju krenili z eno samo mislijo, po zmagi.

A tudi Velenjčani so imeli svojo računico. Samozavest so črpali zaradi zadnjih dobrih rezultatov, izgubili niso namreč na sedmih zaporednih prvenstvenih tekmah in pozitiven niz so želeli še podaljšati. Uvodnih deset minut je kazalo, da bodo gledalci v hladnem sobotnem popoldnevu v Ljudskem vrtu spremljali zanimivo in izenačeno tekmo. Gostje so v dvoboj krenili odločni, si v peti minuti priigrali prvo priložnost, nato pa se jim je ustavilo.

Mariborčani so iz minute v minuto bolj prevzemali pobudo in bili vse nevarnejši. V 12. in 13. minuti sta se v odlični priložnosti znašla Sallalich in Tavares, a oba sta bila nenatančna. Dobrih deset minut kasneje pa se je prvič zatresla mreža Rudarja. Znova odlično razpoloženi Izraelec Sallalich je poslal odličen predložek z desne strani, v kazenskem prostoru je obramba gostov pozabila na vtekajočega Tavaresa, ki je z dobrim prvim dotikom spravil žogo za hrbet Rozmana. Knapi si še niso dobro opomogli od prvega šoka, že so doživeli novega. V 26. minuti je Maribor vodil že z 2:0. Vršič in Tavares sta z dvojno podajo povsem izigrala obrambo Rudarja, tridesetletni Apačan je z ostro podajo po tleh našel v petmetrskem prostoru samega Zahovića, ki mu ni bilo težko zadeti in podvojiti vodstvo.

Tudi po lepem vodstvu pa se varovanci Anteja Šimundže niso ustavili. Še naprej so napadali in imeli preko Boharja dve odlični priložnosti za dokončno odločitev tekme. 23-letni Prekmurec se je po dveh fantastičnih globinskih podajah dvakrat znašel sam pred Rozmanom, toda obakrat je meril nenatančno. V obeh primerih je imel možnost tudi podaje, Zahović je obakrat čakal v kazenskem prostoru na žogo,da bi jo potisnil skorajda v prazno mrežo, a podaje ni dočakal.

V drugem polčasu je bila zgodba podobna. Knapi so bili še naprej bolj ali manj nebogljeni, vijoličasti pa so preko Vršiča, ki je poskusil s strelom skorajda s polovice – Rozman je zapustil svoja vrata pri poskusu izbijanja – zadel vratnico. V 58. minuti so sicer do priložnosti prišli tudi gostje, po podaji Firerja je z ugodnega položaja previsoko meril Babić, toda potem je znova sledilo zatišje Knapov. Maribor je preko Sallalicha, ki je slalomiral med obrambo Rudarja prišel do nove priložnosti, toda zaključek 23-letnega Izraelca je bil preslab. V 71. minuti pa so vijoličasti prišli do tretjega zadetka. Izpeljali so odličen protinapad, Ibraimi, ki je v igro vstopil le nekaj sekund prej, je podal do Zahovića, ta mu je vrnil žogo, potem pa je sledil odličen predložek makedonskega reprezentanta s slabšo, desno nogo. Žoga je prišla do Tavaresa, ki jo je z natančnim strelom z glavo pospravil v mrežo in se s tem zadetkom izenačil na vrhu lestvice strelcev v prvi ligi s soigralcem, Zahovićem. Oba sta zabila po devet zadetkov.

V zadnjih desetih minutah pa so se končno zbudili tudi gostje. Najprej so sicer do priložnosti prišli domači, ko je Mendy stekel sam proti vratom Rozmana, a je bil njegov zaključek preslab, potem pa so gol zabili nogometaši Rudarja. Po desni strani je prodrl Firer in podal do nekdanjega napadalca Maribora Jelića, ki je uspel premagati Handanovića. Sledil je "divji" zaključek, v katerih so si priložnosti sledile ena za drugo. Mendy je imel takoj po zadetku priložnost znova povišati rezultat, a je bil nespreten v zaključku, nekaj sekund kasneje pa je Firer iz ugodnega položaja z glavo meril mimo gola. V priložnosti sta se znašla tudi oba Izraelca v vijoličastih vrstah, Sallalich in Biton, toda prvi je meril nenatančno, drugemu pa je strel obranil Rozman. In ko je že kazalo, da bo končni izid 3:1, je znova udaril Jelić. Predložek v sredino je poslal Babić, napadalec Knapov pa je še drugič premagal Handanovića.

MARIBOR - RUDAR   3:2 (2:0)

Maribor – Stadion Ljudski vrt. 1800 gledalcev. Glavni sodnik: Bojan Mertik (Odranci).
Strelci: 1:0 Tavares (23), 2:0 Zahović (26), Tavares (71), Jelić (82), Jelić (93)
MARIBOR: Handanović, Pušaver, Rajčević, Arghus, Viler, Sallalich, Mertelj, Vršič, Bohar (od 70. Ibraimi), Tavares (od 83. Biton), Zahović (od 76. Mendy). Trener: Ante Šimundža.
RUDAR: Rozman, Klinar, Knezović, Džinić, Jahić (od 81. Krefl), Stjepanović (od 46. Jelić), Radujko, Trifković, Babić, Črnčič (od 65. Bolha), Firer.  Trener: Jernej Javornik.
Rumeni kartoni: Biton (87), Pušaver (90); Džinić (75)