29.11.2014 15:50:44

Parker odločil zmagovalca v Novi Gorici

Vodilna ekipa državnega prvenstva se z gostovanja pri Gorici vrača z zmago 2:1.

Domžalčani so s porazom v prejšnjem krogu proti Olimpiji zapravili prvo priložnost za naslov jesenskega prvaka, drugo pa so izkoristili v Novi Gorici. Tri točke je priigral Joshua Parker, ki je zadel v 65. minuti. Domžalčani so odločno krenili proti naslovu jesenskega prvaka, saj so jim pripadle uvodne minute, toda Goričani so vzpostavili ravnotežje. Gosti so izkoristili že prvo priložnost. V 14. minuti je s kakšnih 20 metrov prosti strel izvajal Uroš Korun in z leve strani žogo poslal v desni kot gola Gorice.

PREMALO NATANČNI DOMAČINI
Domžale so po zadetku še dvakrat nevarno streljale, toda Slobodan Vuk je v 21. minuti z razdalje streljal mimo leve vratnice, v 22. minuti pa je Joshua Parker streljal v vratarja Vasjo Simčiča. Na drugi strani igrišča so Goričani v 24. minuti zadeli za 1:1. Po podaji z leve strani v kazenski prostor Nejc Vidmar ni ulovil žoge, odbito žogo pa je v gol pospravil Luka Majcen. Primorci so do konca prvega polčasa prišli še do dveh priložnosti, ampak Amedej Vetrih v 28. in Sandi Arčon v 35. minuti sta bila premalo natančna. Še najbližje je bil Alessio Innocenti, ki je izvajal prosti strel, meril pod živim zidom, a žogo poslal tik ob desni vratnici.

TROJNA KOMBINACIJA ZA TRI TOČKE
V 48. minuti so Goričani po podaji iz kota odigrali uigrano akcijo, ki jo je zaključil Lorenzo Pasqualini, domžalska obramba pa je žogo odbila. Do nje je prišel Innocenti, z leve strani kazenskega prostora pa jo je poslal mimo desne vratnice. Po uri igre je mimo gola streljal Žan Majer, v 64. minuti pa je za gostujoče veselje poskrbel Parker. Benjamin Morel je podal do Majerja, ki je našel Parkerja, ta je prodrl v kazenski prostor in zadel dolgi kot.

Gorica je poizkušala zadeti še drugič, a so Domžale odbile vse napade. Gostitelji so bili še najbližje v 71. minuti, ko je Matija Širok podal z desne, v zadnjem trenutku pa je v kot odbil Kenan Horić.

Gorica - Domžale 1:2 (1:1)

Nova Gorica - Športni park, gledalcev 400, sodniki: Ponis (Koper), Vidali (Gračišče), Patarić (Izola).
Strelci: 0:1 Korun (14.), 1:1 Majcen (24.), 1:2 Parker (65.).
Gorica: Simčič, Vanin (od 80. Eleke), Pasqualini, Taider, Napoli, Jogan, Džuzdanović, Vetrih (od 46. Širok), Majcen, Innocenti, Arčon (od 56. Osuji).
Domžale: Vidmar, Skubic, Korun, Horić, Janža, Majer (od 76. Požeg Vancaš), Zec, Maksimović, Morel (od 87. Ožbolt), Parker, S. Vuk (od 58. Simič).
Rumeni kartoni: Vanin, Arčon, Majcen; Zec, Janža, Parker, Skubic, Požeg Vancaš