STA/gv
21.09.2014 18:20:52

Radomlje do prve točke

Nikola Miljković

V devetem krogu slovenskega prvenstva smo bili priča "derbiju" dna lestvice, v katerem so Radomlje prišle do prve letošnje točke.

V obračunu ekip z dna lestvice, pred današnjim dvobojem so imeli domači le tri točke iz osmih tekem, Radomlje pa so bile brez točke na zadnjem mestu, so imeli vlogo rahlega favorita krkaši. V pokalu so namreč nakazali, da lahko igrajo tudi bolje, premagali so velenjski Rudar, pa tudi manj težav s sestavo ekipe so imeli, gostje so namreč igrali brez Igorja Barukčiča, Gregorja Kosca in Mateja Florjančiča.

Uvod je postregel s prvim naletom gostov, najprej je nevarno meril Janez Zavrl, a je domači vratar Tomislav Pelin dobro posredoval. Isti igralec je imel nekaj minut zatem novo priložnost, toda njegov strel z glavo ni bil dovolj natančen, da bi žoga končala v mreži.

Krka je nato počasi umirila tekmece, tudi sama prišla do nekaj priložnosti, po podaji Jake Ihbeisheha pa je bil od domačega igralca Žige Kastrevca hitrejši vratar Radomelj Vjekoslav Andrić. Kastrevec je nato v 19. minuti poskusil z glavo, vratar Andrić pa je strel ubranil. Do konca polčasa sta si obe ekipi pripravili še po nekaj manjših priložnosti, ostalo pa je pri izidu 0:0.

Drugi del so z nevarnejšo akcijo začeli Novomeščani, po strelu Ihbeisheha je skušal do žoge priti Perić, a ni bil dovolj hiter, da bi jo preusmeril v gol. Pozneje je imel nekaj priložnosti za gol še Josip Fuček, najlepšo v 68. minuti, toda vratar Radomelj se je izkazal.

V zadnjem delu tekme je igralce še pošteno namočilo, naliv pa je manj zmotil nogometaše iz Radomelj. V zadnjih minutah so si namreč pripravili še dve lepi priložnosti, po katerih bi lahko iz Novega mesta odšli s tremi točkami. V 83. minuti je bil vratar Pelin že premagan, toda prečka je preprečila veselje Žigi Smrtniku. Domači vratar pa je nato v 89. minuti še dobro posredoval ob nevarnem poskusu Zavrla. Gostje so bili tako sicer bližje trem točkam, vseeno pa so v devetem prvenstvenem krogu dobili prvo točko v sezoni.

Krka - Radomlje 0:0

Novo mesto - Stadion Portoval. 500 gledalcev. Sodniki: Kajtazović (Kranj), Povšnar (Zagorje ob Savi), Beton (Cerklje na Gorenjskem).
Strelci: /.
KRKA: Pelin, Žižić, Buden, Fuček (od 82. Kramar), Ihbeisheh, Dežmar, Rašić, Welbeck-Maseko, Perić, Kauber (od 46. Jurič), Kastrevec.
RADOMLJE: Andrić, Vrhunc (od 62. Avbelj), Zavrl, Seferovič, Cankar (od 65. Bajalica), Snoj, Gajič (od 76. Smrtnik), Cerar, Centrih, Balkovec, Rems.
Rumeni kartoni: Fuček, Kauber, Welbeck-Maseko; Cerar.