STA/gv
STA/gv
20.09.2014 20:14:35

Celjani niso znali kronati premoči

V celjski Areni Petrol smo bili priča lokalnemu derbiju med Celjem in Velenjem, tekmeca pa sta se razšla brez zmagovalca (1:1).

Celjani so po mrku v prejšnji sezoni, ko proti lokalnemu tekmecu na štirih tekmah niso iztržili niti točke, v tej sezoni bolje začeli medsebojne obračune. Čeprav so bili večino tekme boljši tekmec, pa jim tega ni uspelo oplemenititi še z zmago, ki bi bila celo prva proti knapom na Areni Petrol po marcu 2011. Celjani so se z novo točko obdržali v zgornji polovici lestvice, Rudar pa je s prvim neodločenim izidom v sezoni tik pod njo.

Celjani so dobili prvi polčas z 1:0. Glede na prikazano so na odmor zasluženo odšli s prednostjo, predvsem v prve pol ure so bili nevarnejši tekmec, saj so si priigrali kar nekaj lepih priložnosti, med drugimi Valon Ahmedi v 11. minuti, ko je lepo preigraval pred vrati, prišel do strela, a zgrešil žogo, in Benjamin Verbič v 29. minuti.

Do vodstva so prišli domači v 32. minuti po lepi akciji. Najprej je Ahmedi z desne strani poslal žogo v sredino, Verbič jo je poslal v bližino gola spet na desno stran, kamor je pritekel Sunny Omoregie in jo zabil v mrežo. Velenjčani so dvakrat poskusili v deveti minuti prek Ivana Firerja, a neuspešno, nenatančen pa je bil tudi Dalibor Radujko v 31. minuti.

V drugem polčasu je bilo malo manj akcije, prave priložnosti redkejše. Obe ekipi sta sicer kar velikokrat prišli do zaključnih strelov, ki pa niso bili najboljši. Enega nevarnejših je v 79. minuti sprožil Verbič, a je bil z roba kazenskega prostora malce premalo natančen.

Zato pa je bil minuto zatem na drugi strani natančnejši Dragan Jelić, ki se je po podaji Firerja znašel iz oči v oči z Maticem Kotnikom in ga ukanil z nizkim ter natančnim strelom z dobrih desetih metrov. Celjani bi lahko znova povedli v 83. minuti, toda Sunny je iz bližine žogo poslal mimo gola. Malce pozneje je po kotu do strela z glavo prišel še velenjski branilec Elvedin Džinić, toda žogo poslal malo čez gol.

Celje bo v 10. krogu v sredo gostovalo v Zavrču, Rudar pa bo gostil Mariborčane.

Celje - Rudar Velenje 1:1 (1:0)

Celje - Stadion Arena Petrol, gledalcev 950, sodniki: Obrenović (Ljubljana), Vidali (Gračišče) in Podobnik (Veliki Gaber).
Strelca: 1:0 Sunny (32), 1:1 Jelić (80).
CELJE: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Verbič, Ahmedi, Sunny (od 85. Gobec), Miškić (od 74. Lovrečič), Žitko, Oršić, Vidmajer.
RUDAR: Rozman, Stjepanović (od 90. Bolha), Firer, Trifković (od 61. Babić), Kocić (od 79. Plesec), Jelić, Jahić, Klinar, Džinić, Radujko, Knezović.
Rumeni kartoni: Vidmajer; Stjepanović, Rozman, Babić.