B.K.
B.K.
20.09.2014 15:16:31

Valdivii 12 tekem prepovedi

Čilski nogometaš Jorge Valdivia je dobil prepoved igranja na 12 tekmah v brazilskem državnem prvenstvu.

Nogometaš Palmeirasa je na sredini tekmi proti Flamengu namreč namerno pohodil zveznega igralca nasprotne ekipe Amarala, ko je ta ležal na tleh.

Valdivia je z Amaralom izgubil dvoboj za žogo, nato pa nad njim storil prekršek. Ko je nogometaš Flamenga ležal na tleh, je 30-letnik namerno stopil na stegno brazilskega nogometaša. Čilenec je dobil rdeč karton, po tekmi pa je prejel prepoved igranja na 12 tekmah v brazilskem prvenstvu.

Za čilskega nogometaša je bila to prva tekma po mesecu dni neigranja zaradi poškodbe. V igro je vstopil v drugem polčasu in po 30 minutah prejel rdeč karton. Tekma se je končala z rezultatom 2:2.

Valdivia je bil član čilske reprezentance na svetovnem prvenstvu v Braziliji. Igral je na vseh treh tekmah v skupini, proti Avstraliji pa celo dosegel drugi zadetek za zmago njegove reprezentance s 3:1. Po prvenstvu je napovedal slovo od reprezentančnega dresa.