rb
08.07.2014 09:17:39

Danci položili orožje

Drago Wernig - TAKA

Zadetek Žige Živka tik pred koncem obračuna je Mariboru prinesel odmevno zmago nad danskim podprvakom.

Za Mariborčani je najzahtevnejša prijateljska preizkušnja po začetku priprav, v Ljudskem vrtu so se udarili z desetkratnim danskim prvakom Københavnom. Vijoličasti so se predstavili v spodbudni luči, trikratnega udeleženca skupinskega dela lige prvakov so z golom Žige Živka v 90. minuti premagali z 1:0.

Mariborčani so v pričakovanju prve tekme 2. kroga kvalifikacij za ligo prvakov proti Zrinjskemu, ki bo prihodnji torek v Mostarju, začeli odštevati dneve, trenutno pripravljenost pa so v ponedeljek preizkusili proti najzahtevnejšemu tekmecu v dozdajšnjem delu priprav. Pod Kalvarijo so gostili odlični Københavnom, toda varovanci trenerja Anteja Šimundže se na dansko kakovost niso kaj prida ozirali. Bili so osredotočeni nase, na svojo igro in dejstvo je, da so se predstavili v zelo dobri luči, kar so unovčili tudi z zmago 1:0 (0:0). Edini gol je v 90. minuti dosegel mladi Živko, ki se je najbolje odzval po podaji Ibraimija z desne strani in z glavo zadel v polno.

Slovenski prvaki so bili vso tekmo zelo organizirani in taktično disciplinirani. Nasprotnikom, ki jih s klopi vodi Stale Solbakken, niso dovolili veliko, sami so bili dovolj nevarni, Fajić je dvakrat stresel okvir vrat. Enkrat so ga sicer tudi gostje, oziroma je to ob izbijanju žoge pred enim od tekmecev storil Stojanović. Štajerci so imeli še nekaj obetavnih situacij, a jim je v zaključku akcij zmanjkalo nekaj zbranosti, toda celotna podoba je vsekakor pozitivna in pred obračunom z Zrinjskim vsekakor vliva dovolj optimizma.

Slovenski prvaki so se predstavili v postavi Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler (od 85. Živko), Mejač (od 72. Viler), Vršič (od 61. Ibraimi), Dervišević (od 72. Mertelj), Filipović, Bohar (od 72. Cvijanović), Mendy (od 61. Tavares), Fajić.