rb
07.07.2014 15:31:30

N'Diaye se je predstavil

Drago Wernig - TAKA

Trener Maribora Ante Šimundža je na prijateljski tekmi z Zadrom preizkusil 21 igralcev, tudi novo moč v zvezni vrsti.

"Predstavili smo nekaj mladih igralcev, s štirimi z začetni postavi. Dobro so se odzvali, prevladovali smo med tekmo, imeli dovolj priložnosti. Na koncu nas je nepazljivost stala zmage, a je tekma dosegla namen. Priprave uspešno potekajo, nadaljujemo po začrtani poti. Priložnost je prvič dobil tudi N'Diaye, da smo ocenili njegovo trenutno stanje," je po nedeljski prijateljski preizkušnji z Zadrom v Bakovcih, ki se je končala z izidom 2:2, dejal trener Maribora Ante Šimundža, ki je v vročem nedeljskem preizkusil 21 igralcev.

Marko Šuler je igral v drugem polčasu in se vpisal tudi med strelce: "Lepo je zadeti, toda zadovoljen sem, ko naša mreža ostane nedotaknjena. Zato tokrat ni popolnega zadovoljstva. Če le gre, obrambni nogometaši pomagamo tudi v napadu. Doslej mi je šlo dobro pri napadalnih prekinitvah, naj se tako nadaljuje. Sicer pa je bil to preizkus, ko smo se morali privaditi na razmere. Bilo je vroče z različnih vidikov, podobno bo najbrž tudi v Mostarju. Rezultat morda ne odraža realnega dogajanja na igrišču, a je šlo za eno v nizu tekem, ki nas bo pripeljala do želene pripravljenosti. Zdaj še vadimo z večjo intenzivnostjo, nato bo ritem prilagojen. Delamo dobro in komaj že čakamo uradne tekme, za katere vsi vemo, koliko nam pomenijo."