07.10.2024 19:44:50

Še to: Seznam poškodovanih pri Barci vse daljši, neverjetno, kakšno nesrečo imajo

Profimedia

Pri Barceloni nimajo sreče s poškodbami.

Barcelona na začetku sezone deluje odlično. V španski ligi vodi s tremi točkami naskoka pred Realom, v ligi prvakov pa je po uvodnem porazu z Monacom stresla jezo nad švicarskim klubom Young Boys in ga premagala kar s 5:0.

Zadnjo zmago je zabeležila v domačem prvenstvu, kjer je v nedeljo v gosteh s 3:0 premagala Alaves, a za to plačala visok davek. Že po petih minutah tekme je z igranje zaključil Ferran Torres, ki je nadvse pomemben člen zasedbe Hansija Flicka.

Španski napadalec si je poškodoval mišico, kar so potrdili tudi zdravniški pregledi, zaradi narave poškodbe pa je njegova vrnitev na nogometne zelenice neznanka. Običajno okrevanje traja do osem tednov, iz kluba pa dodajajo, da ga bodo njegovo okrevanje spremljali.

Poškodba Torresa je sicer za Barcelono še en boleč udarec v nizu, saj ima na seznamu poškodovanih poleg njega kar sedem 'težkokategornikov', in sicer Danija Olma, Gavija, Fermina Lopeza, Andreasa Christensena, Ronalda Arauja, Marc-Andreja ter Stegna in Marca Bernala.