nu
nu
07.10.2024 13:03:04

Ante Šimundža je po porazu poslal ostro in neposredno sporočilo svojemu zvezdniku

Grega Wernig

Mariborčani so še na drugem zaporednem štajerskem derbiju izgubili s Celjem. Tudi tokrat so bili varovanci Alberta Riere boljši z 2:1.

Ljudski vrt je sicer eksplodiral že v 3. minuti tekme, ko je v polno zadel povratnik 'domov' Luka Krajnc. 1:0 je bil tudi izid prvega polčasa, nato pa se je v drugem polčasu vse spremenilo in podrlo kot hišica iz kart. Vse skupaj se je začelo z izključitvijo Jana Repasa, ki je v 60. minuti tekme dobil že svoj drugi rumeni karton in je moral predčasno v slačilnico. Njegova odsotnost se je Mariboru še kako poznala, Celjani so z igralcem več uspešno zaključili že prvo akcijo. Ivan Brnić je z leve strani poslal žogo v sredino, kjer je bil dovolj spreten Kučys, za piko na i celjski zmagi pa je postavil Edmilson, ki se je odlično znašel po tem, ko je Ažbe Jug najprej strel Aljoše Matka odbil.

Po tekmi je bilo razočaranje v taboru Maribora ogromno, trener Ante Šimundža pa je nekaj besed namenil tudi izključenemu Repasu: "Nespametno, neizkušeno. Jan je postal igralec meseca, dobil vpoklic v reprezentanco in si ob vseh izkušnjah ne bi smel dovoliti, da je izključen na tak način. On se tega zaveda, kar je pozitivna zadeva v tem primeru."