01.05.2019 23:07:12

BARCA pač ima, kar drugi nimajo - NJEGOVO VELIČANSTVO! Globok poklon, GOSPOD MESSI

Nogometaši Barcelone so na prvi tekmi polfinala lige prvakov premagali Liverpool s 3:0 (1:0). Povratna tekma bo v torek v Angliji. Že v torek je Ajax na prvem polfinalnem obračunu v Londonu premagal Tottenham z 1:0 (1:0).

V Barceloni sta se pomerila kluba, ki imata v svojih vitrinah vsaka po pet naslovov evropskega prvaka. Čeprav se je Liverpool v večjem delu tekme pokazal kot povsem enakovreden tekmec, pa se je znašel v visokem zaostanku. In to tudi po zaslugi za mnoge najboljšega nogometaša sveta Lionela Messija.

Ta je z dvema goloma Barcelonin niz neporaženosti v vseh tekmovanjih podaljšal na 23 tekem (zadnji domači poraz v ligi prvakov pa je doživela točno pred šestimi leti), na drugi strani pa je Liverpool, ki ga je v obup spravljal vratar Marc-Andre ter Stegen, končal svoj niz 19 tekem neporaženosti.

Uvod tekme je bil kar razburljiv, z nekaj obetavnimi akcijami na obeh straneh, prav tako so oboji tudi zahtevali najstrožjo kazen, a neuspešno, čeprav je bila predvsem Barcelona bržčas oškodovana po igranju z roko Joela Matipa.

Liverpool, ki je bil v teh trenutkih celo malce nevarnejši, je moral že v 24. minuti opraviti prvo menjavo, poškodovanega Nabyja Keitaja je zamenjal Jordan Henderson.

V 26. minuti pa so Katalonci povedli, potem ko je Jordi Alba podal z leve v kazenski prostor, nekdanji Liverpoolov napadalec Luis Suarez pa je s hitrim vtekanjem prišel do žoge in jo preusmeril v mrežo. To je bil 500. gol Barcelone v ligi prvakov, to mejo je dosegel zgolj še Real Madrid.

Devet minut pozneje je imel na drugi strani lepo priložnost Sadio Mane, a je žogo z 12 metrov poslal čez gol. Rdeči so bili nevarni tudi v 47. minuti, ko je streljal James Milner, izkazal pa se je Marc-Andre ter Stegen, tako kot tudi v 59. minuti po novem poskusu Milnerja s 15 metrov. V 53. minuti je ustavil tudi strel Mohameda Salaha.

Po Liverpoolovem pritisku pa je v 75. minuti Barcelona podvojila prednost, Suarez je najprej zadel prečko, žoga pa se je odbila do Lionela Messija, ki je zadel za 2:0. To je bil njegov 11. gol v tej sezoni lige prvakov (prvi strelec), 12. pa je dodal v 82. minuti, ko je izjemno izvedel prosti strel z dobrih 20 metrov, žogo je poslal v levi zgornji kot tekmečevih vrat.

Salah je takoj zatem na drugi strani zadel vratnico, pozneje je še eno priložnost zapravil Henderson, tako da je ostalo pri voski zmagi Barcelone. Ta bi bila lahko še višja, če ne bi Ousmane Dembele v izdihljajih tekme zapravil izjemne priložnosti, ko je bil po Messijevi podaji povsem sam približno 13 metrov od vrat, a je slabo streljal, tako da je Alisson Becker žogo ujel.

Barcelona - Liverpool   3:0 (1:0)

Barcelona - Stadion Camp Nou. 98.299 gledalcev. Sodniki: Kuipers, Diks in Zeinstra (vsi Nizozemska).

Strelca: 1:0 Suarez (26.), 2:0 Messi (75.), 3:0 Messi (82.).

Barcelona: Ter Stegen, Sergi Roberto (od 90. Alena), Pique, Lenglet, Jordi Alba, Busquets, Rakitić, Vidal, Messi, Suarez (od 90. Dembele), Coutinho (od 60. Semedo).

Liverpool: Alisson, Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Milner (od 84. Origi), Wijnaldum (od 79. Firmino), Keita (od 24. Henderson), Mane, Salah.

Rumeni kartoni: Lenglet, Suarez, Jordi Alba; Fabinho.