31.07.2015 08:48:45

Mojstrovina mladega zvezdnika Hajduka (video)

alesfevzer.com

Andrija Balić, vzhajajoči zvezdnik hrvaškega nogometa, je v kvalifikacijah za ligo Europa zabil enkraten zadetek.

Nogometaši Hajduka so na prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij za ligo Europa dosegli veliko zmago. Norveški klub Strømsgodset je na gostovanju na Poljudu izgubil z 0:2, čeprav mu je vse do 93. minute kazalo precej bolje. Hajduk je ob koncu rednega dela vodil "le" z 1:0, nakar je Tomislav Kiš, nekdanji napadalec Zavrča, z glavo še drugič zatresel mrežo severnjakov in jim zadal vse prej kot prijeten udarec.

Toda Kiš ni bil zvezda večera na polnem Poljudu, junak velike zmage splitskega kluba je bil Andrija Balić. Šele 17-letni vezist, ki je otrok Hajduka, je bil v 67. minuti tisti, ki je kot prvi strl odpor Norvežanov. In na kakšen način mu je to uspelo! Od gola je bil oddaljen skoraj 25 metrov, ko mu je žoga "padla" na desnico. Brez razmišljanja je "iz prve" udaril po njej in to storil tako dobro, da vratar Strømsgodseta ni imel nikakršnih možnosti. Poljud je prvič eksplodiral od navdušenja, nato še drugič in Dalmacija je slavila novo veliko evropsko zmago ...