30.07.2015 17:11:54

Azil za begunce, prvo moštvo, štirje zadetki

Pripravljalna tekma, ki jo je bremenski Werder odigral proti nižjeligašu, bi bila komaj omembe vredna, če ne bi spisala resnično neverjetne zgodbe.

Wilhelmshaven je zelo skromno moštvo in jasno je bilo, da ga bo Werder visoko premagal. Toda kljub temu je pravi podvig uspel nogometašu, ki je v igro vstopil pri vodstvu 3:0 in v zgolj petnajstih minutah dosegel kar štiri zadetke. Ta podvig pa je postal prava uspešnica, ker gre za 18-letnega debitanta v prvi ekipi, ki je donedavnega živel kot azilant.

Ousman Maneh prihaja iz Gambije, najmanjše afriške države, v kateri že nekaj časa vladajo neznosne razmere. Fantu je pri 16 letih uspelo pobegniti, starši so ostali v peklu revščine in diktature, Ousman pa je zatočišče poiskal v Nemčiji. Naselili so ga v azil za mladoletne, kjer si je delil veliko sobo s 17 sostanovalci in za zabavo igral nogomet.

To je počel že v domovini, zadeva mu je šla odlično od rok in opazil so ga ogledniki Werderja, ki so mu dali priložnost v mladinskem pogonu tega uglednega kluba. Izkazal se je za resničnega talenta. Do te mere, da je v zadnjih mesecih začel blesteti v drugi ekipi in da je to poletje celo dobil priložnost v konkurenci najboljših.

Prvo priložnost, ki jo je resnično izkoristil na najboljši mogoči način. Štirje zadetki v 15 minutah so resnično izjemen dosežek ne glede na nasprotnika, in če nič drugega, se Manehu obeta podpis pogodbe, s katero bo revščino in negotovost pustil daleč za seboj. Tako kot je marca z 2500 evri na mesec, kolikor dobi po svoji prvi pogodbi z Werderjem, za seboj pustil azil.