liz
liz
01.06.2015 22:32:56

Hamburg drugič zapored skozi šivankino uho (video)

Po koncu sezone v nemški bundesligi je bilo jasno, da elitno tekmovanje zapuščata zadnjeuvrščena Paderborn in Freiburg, ki ju bosta zamenjala Ingolstadt in Darmstadt.

Za zadnje mesto v bundesligi pa sta se v dveh tekmah pomerila šestnajstouvrščeni prvoligaš Hamburg in tretjeuvrščeni drugoligaš Karlsruhe. Prvi polčas dvoboja je bil v četrtek odigran v Hamburgu, kjer so gostje že v četrti minuti povedli prek Henningsa, v 73. je izenačil Iličević.

Drugoligaš si je tako priigral odlično izhodišče pred domačim srečanjem, ki je bilo na sporedu nocoj. Tudi v drugo se je Karlsruhe zdel boljši tekmec in domačini so v 78. minuti premoč kronali prek Yaba, ki je na najboljši možen način zaključil imenitno akcijo svoje ekipe.

Karlsruheju se je počasi že nasmihala bundesligaška vstopnica, ko je v prvi minuti sodnikovega podaljška s prostega strela s približno 20 metrov v polno meril Diaz in izenačil. Ker sta se obe tekmi končali z rezultatom 1:1, so bili na vrsti podaljški.

V teh so se bolje znašli gostje, ki so v 115. minuti po odlično izpeljani akciji povedli prek rezervista Müllerja. Karlsruhe je imel v tretji minuti sodniškega dodatka drugega podaljška še eno priložnost za izenačenje, a je Hennings zapravil enajstmetrovko, bolje rečeno, Adler je njegov strel ubranil in slavje gostov se je lahko začelo. Hamburg pa tako ostaja edini klub, ki je član nemške bundeslige vse od njene ustanovitve naprej.

Zanimivo je, da se je Hamburgu še drugo sezono zapored uspelo obdržati v ligi, potem ko je bil uspešen v kvalifikacijah za obstanek. Lani je bil zaradi doseženega zadetka v gosteh uspešnejši od Greuther Fürtha (0:0, 1:1).