17.05.2015 22:45:21

In prvaki so ...

Reutres

Danes so mnogih nogometnih ligah padle odločitve o naslovih državnih prvakov.

V današnjem dvoboju z Ufo je bil izid 1:1 za klub iz St. Peterburga dovolj, da ima zdaj neulovljivo prednost pred tekmeci in s tem že četrti ruski naslov. Točko je zagotovil Hulk z golom v 28. minuti, Ufa je sicer ob koncu tekme izenačila, a tudi ta izid je bil dovolj za predčasno slavje. Zenit ima 64 točk, drugi moskovski CSKA pa 56. Za peterburški klub je to prvi naslov po letu 2012, prvaki pa so bili še v letih 2007 in 2010. Iz prejšnjih sovjetskih časov pa imajo pri Zenitu še prvo mesto iz leta 1984.

Nogometaši Basla so šestič v nizu postali švicarski prvaki. Svoj 18. naslov v zgodovini in sedmi v zadnjih osmih letih so si zagotovili, potem ko so doma remizirali s prvim zasledovalcem, ekipo Young Boys. Tekma se je končala brez golov. Tri kroge pred koncem je tako Basel zadržal 11 točk prednosti, se pravi, da se prednosti ne da več izničiti.

V Ukrajini pa so nogometaši Dinama iz Kijeva so prekinili prevlado Šahtara iz Donjecka in po šestih letih spet postali ukrajinski prvaki. To so si zagotovili dva kroga pred koncem, v 24. krogu so z golom Hrvata Domagoja Vide z 1:0 premagali finalista evropske lige, Dnipro, in si zagotovili neulovljivo prednost sedmih točk.  Za Dinamo je to 13. naslov v Ukrajini, skupno pa 27. Štirinajst so jih osvojili v času Sovjetske zveze.

Tudi nogometno prvenstvo Portugalske je bilo odločeno krog pred koncem, Benfica pa si je zagotovila drugi naslov v nizu. Za skupno že 34. lovoriko na Portugalskem je bil dovolj neodločen izid na današnji tekmi z Guimaraesom, ker je prvi zasledovalec Porto prav tako igral le neodločeno z Belenensesom.  Za rdeče iz Lizbone je lansko in letošnje slavje prvo zaporedno v državnem prvenstvu po dolgih 31 letih.