tp
18.05.2015 12:05:18

80 tisoč ljudi proslavljalo naslov, ki ga niso osvojili (video)

V iranskem prvenstvu je prišlo do ogromnega šuma v komunikaciji.

Odločitev o naslovu iranskega prvaka je padla v zadnjem krogu, za laskavi naslov pa sta se borila ekipi Tractor in Sepahan, vse skupaj pa se je za prvek končalo klavrno. Ne le zato, ker so ostali brez naslova, temveč zaradi načina. Verjetno se jim nasprotniki še danes na ves glas smejejo.

Nogometaši Tractorja so namreč na zadnji tekmi sezone osvojili zgolj točko, zato so z zanimanjem pogledovali proti drugi tekmi in stiskali pesti, da Sepahan ne zmaga. Nato je na stadion prispela informacija, da je tudi Sepahan remiziral, čeprav je še nekaj minut do konca tekme vodil z 2:0.  Na stadionu, kjer se je zbralo 80 tisoč navijačev, je izbruhnila evforija, na tribunah so vsi proslavljali naslov prvaka.

A veselje je bilo kratkortrajno. Prispel je namreč popravek, da je Sepahan pravzaprav zmagal z 2:0 in le predstavljate si lahko, kako so se počutili navijači, ki so še trenutek pred tem proslavljali veliki dogodek.

Prišlo je do vsesplošnega kaosa, navijači so v navalu jeze začeli trgati stole, jih metati in se pretepati med sabo. "Spremljali smo drugo tekmo vse do 87. minute, toda nato je izginil signal. TV, radio, telefoni. Nismo mogli videti rezultat, nato pa nam je nekdo rekel, da se je tekma končala z 2:2," je bil razočaran eden od uslužbencev Tractorja.

Do šuma naj bi prišlo namerno, in sicer so se v klubu odločili za 'majhno laž', da bi se izognili kaosu. Pri svoji nameri niso bili ravno uspešni.