eu
22.03.2015 23:15:17

Primera division: El clasico Barceloni

V najboljšem španskem tekmovanju so odigrali tekme 28. kroga.

Najbolj zanimiv je bil zadnji obračun tega kroga. V katalonski prestolnici sta se namreč na el clasicu srečala Barcelona in Real Madrid, domača četa pa se je veselila treh točk.

Barca je v 19. minuti povedla z zadetkom Jeremyja Mathieuja, v 31. minuti je izid poravnal Cristiano Ronaldo.
Zmagovalec je postal znan v 56. minuti, ko je Ikarja Casillasa ugnal Luis Suarez.

Prvi obračun 28. kroga je bil na sporedu v petek, ko je tretjeurveščena Valencia pričakovamo s polnim plenom odšla z zelenice, kjer se je borila z Elchejem.

Sobotnega prvega spomladanskega dne pa ne bo bržčas nikoli pozabil slovenski vratar Jan Oblak. Ta je namreč ravno danes prvič zaigral v najboljši španski ligi, v kateri je njegov Atletico Madrid z 2:0 ugnal Getafe.
Naš čuvaj mreže se je izkazal s spodobno predstavo, sicer ni imel pretirano težkega dela, španski novinarski kolegi pa so ga ocenili s solidnimi ocenami.

Oblak je do zdaj v Španiji za Atletico branil na dveh tekmah lige prvakov ter šestih pokalnih obračunih.

V torek je Jan sicer na tekmi lige prvakov med Atleticom in Leverkusnom vstopil v 22. minuti obračuna, saj je moral prvi vratar Atletica Miguel Angel Moya zelenico zapustiti zaradi poškodbe noge.

Oblak je na tem srečanju svojemu moštvu do zmage pomagal, ko se je izkazal v loteriji enajstmetrovk.

Villarreal je v dobrem tednu dni v nedeljo še tretjič klonil pred Sevillo. Po dveh porazih v ligi Europa je moštvo Bojana Jokića, ki je na začetku sezone prestal operacijo kolena in je tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce, tokrat pred Sevillo pokleknilo z 0:2