liz
liz
20.03.2015 10:07:44

Totti je moral miriti besne navijače (video)

Roma si je v prvi polovici dvoboja s Fiorentino v osmin finala lige Europa priigrala odlično izhodišče.

V Firencah je bilo namreč 1:1. Sinoči bi morali sinovi volkulje (samo) unovčiti prednost domačega igrišča in si zagotoviti vozovnico za četrtfinale. Vendar pa se to ni zgodilo.

Še več, ekipa trenerja Rudia Garcie je povsem odpovedala. Gostje iz Toskane so bili v večnem mestu veliko boljši tekmec in so že po 22 minutah vodili kar s 3:0. Jasno je bilo, da mora Roma za napredovanje doseči vsaj štiri zadetke in do konca tekme ne sme prejeti niti enega.

Glede na dotlej videno je bil to skoraj neverjeten scenarij, ki se potem seveda ni uresničil. Tudi po zadnjem sodnikovem žvižgu je na semaforju pisalo 0:3 in vijoličasta zabava v Rimu se je lahko začela.

S povsem drugačnimi težavami pa so se morali ukvarjati domači nogometaši. Soočiti so se morali z nezadovoljnimi navijači, ki so od svojih ljubljencev zahtevali naj slečejo drese, saj si jih enostavno ne zaslužijo. Omenimo lahko, da so privrženci Rome že med polčasom razočarani zaradi katastrofalne predstave njihovega moštva v velikem številu protestno zapustili olimpijski objekt v Rimu.

Roma je brez zmage že pet tekem zapored (v zadnjih devetih nastopih je slavila samo enkrat), ogroženo je tudi njeno drugo mesto v serie A, saj se ji je na točko približal veliki tekmec Lazio.

Legendarni Francesco Tottivratar Morgan de Sanctis, oba sta dvoboj spremljala s klopi, in kapetan Danielle de Rossi so po koncu srečanja odšli do tribune, kjer so nastanjeni njihovi najbolj goreči privrženci, in skušali s pogovorom umiriti nastalo situacijo

Nekaj podobnega smo pred kratkim videli tudi v Dortmundu, kjer so se nekateri nogometaši Borussie po seriji slabih predstav prav tako "morali" pogovarjati z navijači in so ob tem upali, da bodo s pogovorom pomirili razgrete strasti.