19.03.2015 23:25:48

Liga Europa: V četrtfinale le Iličić

Danes so v evropskem drugorazrednem tekmovanju na sporedu povratne tekme osmine finala.

Uvodno dejanje povratnih tekem osmine finala lige Europa je bilo na sporedu v Moskvi, kjer se je napredovanja veselil Napoli. Srečanje se je sicer končalo brez zmagovalca (0:0), italijanski predstavnik pa se je v četrtfinale uvrstil po zaslugi visoke zmage nad Dinamom na prvi tekmi.

Poleg Napolija se je med osem najboljših uvrstil še en italijanski klub, in sicer Fiorentina Josipa Iličića in Jasmina Kurtića. Slednji ni registriran za to tekmovanje, Iličić pa je srečanje z Romo spremljal s klopi za rezervne igralce. Gostje so v Rimu vse dvome o zmagovalcu razblinili že v prvem polčasu in v razmaku trinajstih minut. Od 9. do 22. minute so trikrat zatresli domačo mrežo, po zaostanku s 3:0 pa se sinovi volkulje niso več pobrali.

IZPADEL ŠE ZADNJI ANGLEŠKI "EVROPEJEC"
Pravo sramoto je doživel Everton, ki je še poglobil evropske skrbi angleškega nogometa. Ta je že v osmini finala ostal brez predstavnika v ligi prvakov, po slovesu Liverpoolčanov je zdaj še brez svojega kluba v ligi Europa. Everton je na prvi tekmi na Goodison Parku sicer premagal Dinamo z 2:1, toda Kijevčani so na povratnem obračunu pokazali rušilno moč. Everton so premagali kar s 5:2 in se več kot zasluženo prebili v naslednji krog tekmovanja. Angležem pa ostaja samooklicani naziv najboljšega državnega prvenstva na svetu …

JOKIĆ IN HANDANOVIĆ NA KLOPI
V nasprotju z Iličićem pa je iz Evrope izpadel Bojan Jokić, ki se počasi vrača po poškodbi. Slovenski branilec je španski dvoboj njegovega Villarreala in Seville spremljal s klopi, s soigralci pa je moral tudi v drugo priznati premoč Sevilli. Podobno neuspešen je bil tudi Inter Samirja Handanovića. Italijanskega predstavnika je izločil nemški Wolfsburg, slovenski vratar pa pri porazu ni sodeloval, saj je dal trener Roberto Mancini prednost Juanu Pablu Carrizu.

Poleg treh Slovencev, ki so svoje soigralce spremljali s klopi za rezervne igralce, pa je imela Slovenija na zelenici vsaj sodniško ekipo. Na obračunu med Torinom in Zenitom je pravico delil Matej Jug, njegovi pomočniki pa so bili Matej Žunič, Bojan Ul, Mitja Žganec, Dejan Balažič in Gregor Rojko.

POVRATNE TEKME OSMINE FINALA LIGE EUROPA

DINAMO MOSKVA - NAPOLI* 0:0 /1:3/

ROMA - FIORENTINA* 0:3 (0:3) /1:1/
1:0 Rodriguez (9, enajstmetrovka), 2:0 Alosno (18), 3:0 Basanta (22)

DINAMO KIJEV* - EVERTON 5:2 (3:1)  /1:2/
1:0 Jarmolenko (21), 1:1 Lukaku (29), 2:1 Teodorczyk (35), 3:1 Veloso (37), 4:1 Gusev (56), 5:1 Antunes (76), 5:2 Jagielka (82)

AJAX - DNIPRO* 2:1 (1:0, 0:0) /0:1/
1:0 Bazoer (60), 1:1 Konopljanka (97), 2:1 van der Hoorn (117)

BEŠIKTAŠ - CLUB BRUGGE* 1:3 (0:0) /1:2/
1:0 Ramon (48), 1:1 de Sutter (61), 1:2 Bolingoli-Mbomb (80), 1:3 Bolingoli-Mbomb (90)

TORINO - ZENIT* 1:0 (0:0) /0:2/