19.03.2015 12:37:58

Ne boj, mesarsko klanje, tokrat dobesedno (video)

vszi

Zbrali smo posnetke, v katerih si lahko ogledate izjemno grobe prekrške, ki so se v zadnjih nekaj dneh zgodili na igriščih po vsem svetu.

V prvi tekmi polfinala lige prvakov nogometne zveze Concacaf sta se pomerila kostariški Herediano in mehiška America.

Domačini so srečanje dobili z izidom 3:0, vse zadetke pa so dosegli v drugem polčasu. Herediano je tako odlično izkoristil dejstvo, da so gostje od 27. minute igrali z igralcem manj. Zaradi brutalnega prekrška je bil takrat izključen Michael Arroyo.

Slednjemu je na sredini igrišča povsem po pravilih žogo vzel Cristian Lagos, kar je Arroya očitno zelo razjezilo. Vsaj tako je bilo videti, saj je nato povsem brez razmišljanja grobo podrl tekmeca. Lagos je seveda obležal na tleh. A to še ni bilo vse, saj je takoj do žoge pritekel Paolo Goltz in na vso moč udaril po njej, ob tem pa še Lagosa močno brcnil v obraz. Na srečo z njim ni bilo nič hujšega, in je lahko nadaljeval dvoboj. Vse skupaj se je končalo tako, da so si igralci obeh ekip skočili v lase.

Podobno podel prekršek, vendar vseeno ne tako grob, se je zgodil tudi v dvoboju Uefine lige prvakov med Barcelono in Manchester Cityjem. Samir Nasri je s hrbta grdo spotaknil Neymarja, a za nešportno potezo prejel (samo) rumeni karton.

Stvari, ki ne sodijo na športna tekmovališča, so videli še gledalci v srečanju hrvaškega drugoligaškega tekmovanja. Še največ dela na srečanju med Segesto in Imotskim je imel glavni sodnik, ki je pokazal kar deset rumenih in tri rdeče kartone.

Da si boste lažje predstavljali, za kako živčno tekmo je šlo, vam v ogled ponujamo posnetek, v katerem si lahko (akcija v zadnjem posnetku se začne pri 1:58 minute) ogledate "prekršek za zapor". Domači igralec Borković je na sredini igrišča na z vso močjo "pokosil" Todorića. Vendar si je na presenečenje vseh prisotnih, "prislužil" le rumeni karton.