19.03.2015 09:18:41

Mihelič zadel, Debrecen izgubil

dvsc.hu

Poleg Kevina Kampla je bilo v sredo dejavnih še nekaj slovenskih nogometnih legionarjev.

Eden izmed njih se je vpisal med strelce, to je Rene Mihelič, ki brani barve madžarskega Debrecena. Pri naših vzhodnih sosedih so bile odigrane prve tekme četrtfinala ligaškega pokala. Debrecen pa je gostil sicer (prepričljivo) vodilno ekipo državnega prvenstva Videoton. Gostje so vnovič potrdili, da so v zelo dobri formi in srečanje dobili s 3:2. Mihelič je igral do 74. minute, v 38. pa je uspešno izvedel enajstmetrovko in takrat zaostanek svoje ekipe znižal na 1:2.

V polfinalu srbskega pokala tekmujeta dva kluba s slovenskim pridihom. Partizan je prvi polčas dvoboja z Jagodino igral na svojem igrišču in prepričljivo slavil s 3:0. Gregor Balažic je bil na igrišču od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga, Branko Ilić pa je srečanje spremljal s klopi. Voždovac je bil precej manj uspešen, v gosteh je z 2:0 izgubil s Čukaričkim. Gostje, za katere sta igrala tudi Anej Lovrečič in Davor Škerjanc, so v zadnjih minutah ostali brez dveh igralcev, izključena sta bila Pavlović in Zlatković.

Sinoči sta bili odigrani obe tekmi tretjega kroga skupine D v azijski ligi prvakov. Uzbekistanski Nasaf je gostoval v Dubaju, kjer se je pomeril z domačim Al Ahlijem. Tekmeca sta se razšla brez zadetkov, Rok Roj pa je za goste odigral vseh devetdeset minut. Nasaf ima po treh krogih po eno zmago, remi in poraz, kar na lestvici zadostuje za drugo mesto, ki še vodi v nadaljevanje tekmovanja. Do konca skupinskega dela so ostali trije krogi, Nasaf pa bo dve tekmi odigral pred svojimi navijači, tako da imajo Roj in druščina lepe možnosti za uvrstitev v osmino finala.

Odigrana je bila zadnja tekma četrtfinala bolgarskega pokala, Ludogorec je igral z Litexom. Pred dvema tednoma se je prvi polčas dvoboja v Loveču končal z rezultatom 0:0, sinoči pa je Ludogorec znal unovčiti prednost domačega igrišča in je povratno srečanje dobil kar s 5:0. Roman Bezjak je za domače igral od 74. minute in se ni vpisal med strelce.

V Grčiji so bila na sporedu srečanja 28. kroga tamkajšnjega elitnega tekmovanja. PAS Giannina nadaljuje z uspešnimi predstavami, tokrat je na svojem igrišču z 1:0 premagala Platanias in svoj niz neporaženosti raztegnila na tri tekme. Z novim kompletom točk pa se je povzpela na peto mesto prvenstvene razpredelnice. Andraž Struna je za zmagovalno ekipo igral vso tekmo. Kot zanimivost pa lahko omenimo, da je PAS Giannina v tej sezoni izgubila šest tekem, manj porazov od nje imata samo vodilna Olympiacos in Panathinaikos.

Sion in St. Gallen sta odigrala zaostalo tekmo 21. kroga švicarskega prvenstva. Po njej so bili bolj veseli domačini, ki so slavili s 3:0. Za goste, ki na lestvici držijo peto mesto, je v drugem polčasu igral Džengis Čavušević. Slovenski napadalec je zamenjal Alberta Bunjakuja, ki je v 9. minuti (pri zaostanku z 1:0) zastreljal enajstmetrovko.