16.03.2015 23:08:50

Serie A: Z novo ničlo Roma še bolj oddaljena

V soboto, nedeljo in ponedeljek bodo nogometaši v italijanski serie A odigrali tekme 27. kroga.

Od številnih Slovencev, ki si kruh služijo v Italiji, je v soboto na zelenico stopil le Siniša Anđelković. Njegov Palermo je bil postavljen pred zahtevno nalogo, saj je gostil vodilni Juventus, gostje pa so upravičili vlogo favorita in slavili z 1:0. Edini zadetek na srečanju je dosegel Španec Alvaro Morata, ki je najprej lepo preigral slovenskega branilca, nato pa z natančnim strelom premagal nemočnega vratarja Stefana Sorrentina.

Precej uspešnejši je bil Cheivo Valterja Birse in Boštjana Cesarja. Slovenca sta se v nedeljo na gostovanju pri Genoi veselila pomembne zmage (2:0), pod oba zadetka pa se je podpisal Paloschi. Statistika Cesarja je ostala prazna, Birsa pa je ob zaključku srečanja prejel rumeni karton.

Še bolj prepričljivo zmago je slavil Sassuolo, katerega barve brani hitronogi Dejan Lazarević. Slovenski napadalno usmerjeni vezist je sicer "šov" svojih soigralcev spremljal s klopi, Sassuolo pa je s 4:1 premagal zadnjo in v finančne težave zabredlo Parmo.

Nedeljski spored se je zaključil s "slovenskim" derbijem, saj sta se v Milanu pomerila Inter Samirja Handanovića in Cesena Luke Krajnca. Moštvi sta si na koncu razdelili plen, prvi zadetek na srečanju je dosegel Defrel, v drugem polčasu pa je za točko črno-modrih poskrbel Palacio. Slovenca sta na zelenici preživela vseh 90 minut.

Josip Iličić se ni vrnil le na selektorjev reprezentančni seznam, temveč si je tudi pri Vincenzu Montelli zagotovil mesto v prvi enajsterici. Tako on kot tudi Jasmin Kurtić sta odigrala celo tekmo proti Milanu, vijoličasti pa so se zmage veselili po zadetku Joaquina v 89. minuti tekme.

SASSUOLO – PARMA 4:1 (2:1)
1:0 Sansone (24), 1:1 Lila (26), 2:1 Sansone (36), 3:1 Berardi (61, enajstmetrovka), 4:1 Missiroli (65)

VERONA – NAPOLI 2:0 (1:0)
1:0 Toni (7), 2:0 Toni (51)

INTER – CESENA 1:1 (0:1)
0:1 Defrel (30), 1:1 Palacio (48)

FIORENTINA – MILAN 2:1 (0:0)
0:1 Destro (56), 1:1 Rodriguez (83), 2:1 Joaquin (89)

TORINO – LAZIO 0:2 (0:0)
0:1 Anderson (71), 0:2 Anderson (78)