16.03.2015 22:50:38

Primera division: Dobri obeti za nedeljski el clasico

V Španiji so bile ta konec tedna na sporedu tekme 27. kroga primere division, Barcelona in Real rutinirano do novih zmag.

Krog sta že v petek odprla Valencia in Deportivo, netopirji pa so na Mestalli vknjižili svojo sedemnajsto zmago v sezoni.

Barcelona
, ki se bo v sredo v ligi prvakov pomerila z Manchester Cityjem, je v soboto opravila z zadnjo tekmo v španskem prvenstvu pred sobotnim el clasicom. Katalonci so na gostovanju pri Eibarju pokazali odlično predstavo, kljub temu, da je končni rezultat na semaforju kazal "le" 0:2. Po oba zadetka se je vpisal v zadnjem času izjemni Lionel Messi. Prvega je dosegel v prvem polčasu iz enajstih metrov, končnih 2:0 pa je postavil v drugem delu igre. Toda bolj kot njegovi zadetki, je po srečanju v središču pozornosti njegovo preigravanje, ki si ga lahko ogledate v spodnjem videoposnetku.

V soboto je tekmo tega kroga dočakal tudi Atletico Jana Oblaka. Slovenec je srečanje z Espanyolom spremljal s klopi, Madridčani pa kaj dosti razlogov za veselje niso imeli, saj so zabeležili še tretji zaporedni remi.

V nedeljo se je v boj za prepotrebne točke podala tudi Cordoba Reneja Krhina. Slovenski nogometaš je odigral vseh 90 minut, toda gostovanje pri Malagi se ni izšlo po njegovih načrtih, saj je moral s soigralci priznati premoč gostiteljem (2:0).

BALE UTIŠAL KRITIKE
Sklepno dejanje nedeljskega spored je dobil madridski Real, ki je na domačem Santiagu Bernabeuu opravil z Levantejem. Goste iz Valencie je z dvema zadetkoma pokopal v zadnjem času močno kritizirani Valižan Gareth Bale, ki je pred nedeljskim el clasicom pokazal precej boljši obraz, kot na zadnjih tekmah. Dobro predstavo belega baleta so znali nagraditi tudi domači navijači. Slednji so v torek po obračunu s Schalkejem svojim ljubljencem namenili glasne žvižge, tokrat pa glasen aplavz.

Zadnji obračun sta v ponedeljek odigrala Getafe in Real Sociedad, zmaga z 1:0 in točke pa so pripadle gostom.