nu
02.03.2015 23:01:35

Serie A: Derbi brez zmagovalca

Reuters

V ponedeljek sta se v Rimu v derbiju 25. kroga italijanskega prvenstva pomerila vodilna Juventus in Roma in se razšla brez zmagovalca.

Za Rimljane je bila to odlična in mogoče tudi celo zadnja možnost, da se nekoliko približajo stari dami in zaključek prvenstva naredijo veliko bolj zanimiv. Toda Juventus ima drugačne načrte. Goste je v vodstvo najprej popeljal Carlos Tevez. Šok za šokom, bi lahko rekli, saj je le minuto pred temi zaradi drugega rumenega kartona že v 63. minuti Vasilios Torosidis moral predčasno pod prho. Za izenačenje in izbruh evforije v Rimu je v 78. minuti poskrbel Seydou Keita, a česa več kot to zdesetkana Roma tokrat ni zmogla. Juventus ima tako z devetimi točkami naskoka na široko odprta vrata do novega naslova.

Petindvajseti krog serie A je prinesel tudi "slovenski obračun". V Milanu sta se pomerila Inter in Fiorentina. Dvoboj so v celoti odigrali vsi trije slovenski reprezentanti, Samir Handanović v dresu Interja ter Josip Iličić in Jasmin Kurtić v dresu Fiorentine.

Vijoličasti pa so srečanje dobili z 1:0. V 55. minuti je edini zadetek dosegel rezervist Mohamed Salah, ki je izkoristil Handanovićevo napako. Slovenski reprezentančni vratar je namreč slabo odbil žogo po nizkem predložku z leve strani. Do nje je prvi prišel posojeni igralec Chelseaja, ki je tako zadel že četrtič na petih tekmah.

Cesena je na svojem igrišču z 1:0 odpravla Udinese, Luka Krajnc je odigral vseh 90 minut za domačo ekipo, ki je prišla do pomembnih točk v boju za obstanek. Palermo in Empoli sta se razšla brez zadetkov, Siniša Anđelković je bil na igrišču od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga.

Sasssuolo
je izgubil tretjič zapored, tokrat je na svojem stadionu položil orožje pred Laziem. Gostje so slavili s 3:0, Dejan Lazarević pa je v igro vstopil v 74. minuti.

Reuters
Že v soboto pa je krog odprl Chievo, ki je gostil Milan. Tekmeca sta se razšla brez zadetkov. Valter Birsa in Boštjan Cesar sta srečanje začela v udarni enajsterici domačega moštva. Medtem ko je Ljubljančan na igrišču pričakal tudi zadnji sodnikov žvižg, je Šempetrčan iz igre odšel v 82. minuti.