02.03.2015 22:48:58

Primera division: Elche v zadnjih minutah do točke

V španskem prvenstvu je bilo kot vsak krog tudi tokrat edino vprašanje, ali bo kdo od vodilne trojke izgubil kakšno točko.

Izkazalo se je, da je svoje delo stoodstotno opravila le Barcelona, ki je v soboto gostovala pri Granadi. Domačo mrežo je v 25. minuti načel Rakitić, na začetku drugega polčasa je svojo odlično formo z novim zadetkom potrdil Suarez, piko na i pa je postavil Messi, ki je v 70. minuti zadel za zmago svoje ekipe s 3:1.

V nedeljo pa sta bila dejavna še Real in Atletico. Najprej je slednji v Sevilli le remiziral brez zadetkov. Jan Oblak je srečanje spremljal s klopi. V zadnji tekmi 25. kroga pa je Real gostil Villarreal.

Rumena podmornica je že tradicionalno precej neugoden tekmec, kar se je vnovič potrdilo. Tekmeca sta se razšla z delitvijo točk, kar pomeni, da se je že tretjo sezono zapored zgodilo, da je Villarreal z Realom eno tekmo izgubil in eno igral neodločeno. Tokrat je bilo to prvič na gostovanju.

Neuspeha madridskega dvojca so se najbolj razveselili v Barceloni in Valencii. Katalonci so se vodilnemu Realu približali na dve točki, netopirji pa tretjemu (to mesto kot zadnje prinaša neposredno uvrstitev v ligo prvakov) pa na točko Atleticu.

rcdespanyol.com
Petindvajseti krog sta že v petek odprla Espanyol in Cordoba. Uspešnejši so bili domačini, ki so slavili z 1:0, za poražence, ki tako ostajajo prikovani na dno prvenstvene lestvice, pa je Rene Krhin odigral celo tekmo.

25. KROg španskega prvenstva

ESPANYOL – CORDOBA 1:0 (1:0)
1:0 Gonzalez (43)

GRANADA – BARCELONA 1:3 (0:1)
0:1 Rakitić (25), 0:2 Suarez (48), 1:2 Rico (53, enajstmetrovka), 1:3 Messi (70)

RAYO VALLECANO – LEVANTE 4:2 (4:1)
0:1 Casadesus (13), 1:1 Bueno (23), 2:1 Bueno (32), 3:1 Bueno (33), 4:1 Bueno (38), 4:2 Uche (85)

ALMERIA – DEPORTIVO 0:0

MALAGA – GETAFE 3:2 (1:0)
1:0 Juanmi (10), 1:1 Vazquez (55), 2:1 Darder (57), 3:1 Horta (68), 3:2 Vazquez (76)

VALENCIA – REAL SOCIEDAD 2:0 (0:0)
1:0 Piatti (53), 2:0 Piatti (56)

EIBAR – ATHLETIC 0:1 (0:1)
0:1 Gurpegi (36)

SEVILLA – ATLETICO 0:0

REAL MADRID – VILLARREAL 1:1 (0:0)
1:0 Ronaldo (52, enajstmetrovka), 1:1 Moreno (64)

CELTA – ELCHE 1:1 (0:0)
1:0 Krohn-Dehli (61), 1:1 Lomban (88, enajstmetrovka)