09.02.2015 22:06:13

Za brco v glavo le rumen karton (video)

vszi

Škotskemu drugoligašu Livingstonu so zaradi neplačila davčnih obveznosti pred slabimi tremi meseci odvzeli pet točk, hkrati pa je moral plačati še deset tisoč funtov kazni.

Prav te točke mu zdaj manjkajo v boju za obstanek v ligi. Od osmega mesta, ki zagotavlja drugoligaški status tudi v novi sezoni, ga sicer ločijo tri točke, zato skušajo njegovi nogometaši na igrišču dati vse od sebe, da bi nekako le nadoknadili zaostanek. Konec tedna so levi v vnaprej odigranem dvoboju 31. kroga na svojem igrišču gostili vodilni Hearts in se mu dobro upirali.

Do 82. minute so imeli v rokah točko, saj je na semaforju pisalo 1:1, na koncu pa so ostali brez vsega, saj so gostje slavili s 3:2. Za domače je od 83. minute igral tudi Nejc Praprotnik.

Po dvoboju, v katerem je favorizirana ekipa v končnici prišla do treh točk, pa duhove buri dogodek, ki se je zgodil v izdihljajih prvega dela igre. Takrat je namreč domači kapetan Jason Talbot z brutalnim prekrškom na sredini igrišča pokosil gostujočega vezista Sama Nicholsona.

vszi

Talbot je tekmeca s podplatom nogometnega čevlja močno udaril po obrazu, tako da je slednji padel po tleh in moral med premorom ostati v slačilnici, kjer so mu rane oskrbeli s šivi. "S Samom bo vse v redu, vendar pa ima na obrazu tri ali štiri globoke rane. Res je šlo za grd prekršek in glavnemu sodniku sem že povedal svoje mnenje," je po tekmi povedal trener Heartsa Robbie Neilson.

Ena glavnih tem pogovorov je tudi glavni sodnik Brian Colvin, ki je stal le približno dva metra od dogodka, pa je storilca opozoril samo z rumenim kartonom.

Britanski mediji danes poročajo, da se bo nogometna zveza podrobneje lotila dogodka in po vsej verjetnosti Talbota strožje kaznovala. Verjetno bo dodatna kazen doletela tudi glavnega sodnika, ki ni ustrezno sankcioniral prekrška.