09.02.2015 20:38:50

Čavušević drugi del začel z zadetkom (video)

thurgauerzeitung.ch

Najboljša švicarska moštva so konec tedna končala dvomesečni zimski premor.

Na sporedu so bili dvoboji 19. kroga, v katerem je do tega kroga četrti St. Gallen na svojem igrišču gostil drugouvrščeni Zürich. Zeleno-beli so po koncu devetdesete minute sklonjenih glav zapustili igrišče, gostje so bili namreč prepričljivo boljši, slavili so s 4:1.

Edini zadetek za domačine je pred dvanajst tisoč gledalci dosegel slovenski napadalec Džengis Čavušević, ki je dvoboj sicer začel na klopi. V igro je vstopil v 57. minuti, dvajset minut pozneje pa je iz bližine z glavo znižal zaostanek svoje ekipe na 1:3.

Za 27-letnika je bil to peti prvenstveni zadetek v sezoni, kar ga uvršča na drugo mesto klubske lestvice strelcev. Ob tem je zbral še tri podaje. Čavušević je do omenjenega izkupička prišel na devetnajstih tekmah, samo eno izmed njih pa je odigral v celoti.