nu
08.02.2015 22:44:06

Serie A: Handanovićeva mreža ostala nedotaknjena

Italijane ta konec tedna čakajo tekme 22. kroga.

Prejšnji konec tedna so rdeče-črni iz Milana zabeležili prvo prvenstveno zmago v letu 2015. Nasprotnik je bil skromen, zelo skromen. Obubožana Parma se je varovancem trenerja Filippa Inzaghija dobro upirala, toda na koncu je le kapitulirala. Za poglobitev krize na eni in žarek upanja na drugi strani. A ta žarek upanja je trajal le tri minute tekme z Juventusom, ki je enega od tistih najbolj uglednih klasičnih derbijev dobil s 3:1 in se tako še utrdil na vrhu serie a. Za izenačenje na 1:1 je namreč zadel novinec v rdeče-črnem dresu Luca Antonelli, a kaj, ko je stara dama s pomočjo Leonarda Bonuccija vse postavila na svoje mesto.

Drugouvrščena Roma je obdržala korak s staro damo z zmago na gostovanju s Cagliarijem. Dejan Lazarević se je prvič po prestopu predstavil v dresu Sassuola, ki je remiziral pri Sampdorii, slovenski vezist pa je v 23. minuti dobil rumeni karton.

22. KROG italijanskega prvenstva

VERONA - TORINO 1:3 (0:1)
0:1 Martinez (32), 0:2 Quagliarella (50, enajstmetrovka), 1:2 Toni (83), 1:3 El Kaddouri (93)

JUVENTUS - MILAN 3:1 (2:1)
1:0 Tevez (14), 1:1 Antonelli (28), 2:1 Bonucci (31), 3:1 Morata (65)

FIORENTINA - ATALANTA 3:2 (1:1)
0:1 Zappacosta (9), 1:1 Basanta (18), 2:1 Diamanti (76), 2:2 Boakye (83), 3:2 Pasqual (89)
Josip Iličić in Jasmin Kurtić (oba Fiorentina) sta bila na klopi.

EMPOLI - CESENA 2:0 (1:0)
1:0 Maccarone (30), 2:0 Signorelli (57)

CAGLIARI - ROMA 1:2 (0:1)
0:1 Ljajić (38), 0:2 Paredes (85), 1:2 M'Poku (90)

SAMPDORIA - SASSUOLO 1:1 (1:1)
0:1 Acerbi (2), 1:1 Eder (9)
Dejan Lazarević (Sassuolo) je igral celo tekmo, v 23. minuti pa si je prislužil rumeni karton.

NAPOLI - UDINESE 3:1 (2:1)
1:0 Mertens (8), 2:0 Gabbiadini (21), 2:1 Thereau (27), 3:1 Thereau (3:1)

INTER - PALERMO 3:0 (1:0)
1:0 Guarin (16), 2:0 Icardi (65), 3:0 Icardi (88)

LAZIO - GENOA 0:1 (0:1)
0:1 Perotti (29, enajstmetrovka)

PARMA - CHIEVO 0:1 (0:0)
0:1 Zukanović (54)