nu
nu
23.01.2015 22:10:40

Gyan se je vrnil še močnejši

Nogometaši na afriškem prvenstvu so danes v Ekvatorialni Gvineji odigrali tekmi 2. kroga v skupini C. Gana je z zmago 1:0 proti Alžiriji, edini gol je padel v sodnikovem dodatku, ohranila možnosti za napredovanje, v večerni tekmi pa sta se Južnoafriška republika in Senegal razšla z neodločenih 1:1.

V obračunu dveh ekip, ki sta sodelovali tudi na zadnjem svetovnem prvenstvu, so bili srečnejši Ganci. Črne zvezde so po porazu na prvi tekmi, ko so proti Senegalu dobile gol v 93. minuti, tokrat ostale na srečnem koncu podobno dramatičnega razpleta. Edini zadetek na tekmi je namreč dosegel kapetan Asamoah Gyan, ki se je po bolezni, sumili so, da ima malarijo, odlično vrnil na zelenice. Njegov gol v 92. minuti pa je kronal akcijo Wakasoja Mubaraka in spravil v obup alžirsko ekipo, ki je zdaj po točkah izenačena z Ganci.

Točko več ima na lestvici Senegal, ki je z Južnoafriško republiko igral neodločeno 1:1. Povedli so nogometaši z juga Afrike prek Oupe Manyise v 47. minuti, izenačil pa je Kara Mbodji v 60.

V zadnjem krogu bosta igrala JAR in Gana ter Alžirija in Senegal, vse ekipe pa se lahko še prebijejo v četrtfinale.