23.01.2015 17:05:28

Usodna Hotićeva izključitev

Drago Wernig - TAKA

Maribor B je v Medulinu izgubil s prvoligašem iz Bosne in Hercegovine.

Marcos Tavares in soigralci so v petek opravili dva treninga, ekipa Maribor B, ki je na pripravah v Medulinu, pa je odigrala drugo tekmo na turnirju Arena Cup. Po porazu z Istro so se varovanci trenerja Marka Lešnika pomerili z Vitezom in klonili še drugič, enajstouvrščena ekipa premijer lige BiH je slavila z 2:0 (0:0). A zlasti v prvem polčasu so vijoličasti upi igrali zelo dobro, tik pred odmorom pa ostali brez izključenega Dina Hotića, kar so tekmeci v nadaljevanju unovčili z dvema goloma.

Vijoličasti so dvoboj začeli v postavi Vidic, Marjanović, M. Filipović, Volmajer, Rober, Lorbek, Vujčić, Hotić, Lazar, Ploj, Hajrić, v nadaljevanju so priložnost dobili še Hamer, Šauperl, Uskoković, Mulalić, Štraus, Obrez in Leskovar.

»Nikoli ni prijetno izgubiti, toda kljub porazu imam po videnem dovolj razlogov za zadovoljstvo. Še posebej v prvem polčasu so fantje igrali na primerni kakovostni ravni, imeli smo tudi nekaj priložnosti, a žal nismo zadeli. Tudi z igralcem manj je bila naša podoba spodbudna, v končnici nam je zmanjkalo moči,« je dejal trener Marko Lešnik.

Maribor v nedeljo čaka še tekma za peto mesto z OFK Beogradom, v finalu se bosta udarila zagrebška Lokomotiva in Istra.