rb
04.01.2015 17:45:29

Uriniranje pod prho? Funt kazni!

vszi

V klubu Blyth Spartans, ki tekmuje v sedmem kakovostnem razredu angleškega nogometa, veljajo prav posebna pravila obnašanja.

Jeffries, Buddle, Dale, Dixon, Hawkins, Hutchinson, Maguire, Mullen, Rivers, Turnbull, Watson. Ste že slišali za naštete igralce? Najbrž niste, a nič hudega, to nikakor ne pomeni, da ste slabši poznavalec nogometa.

• Zadnjo izpustil leta 1987

To je namreč enajsterica sedmoligaške angleške ekipe Blyth Spartans, ki je začela sobotno tekmo tretjega kroga pokala FA proti Birmingham Cityju. Na svojem Croft Parku je bila pred 3644 gledalci na pragu senzacije. Po prvem polčasu so gostitelji vodili z 2:0, toda drugoligaš, ki je bil v sezoni 2011/12 tekmec Maribora v skupinskem delu lige Europa, je v nadaljevanju v vsega šestih minutah dosegel tri gole za pričakovano napredovanje. Toda kakorkoli obrnemo, so se nogometaši Blyth Spartansa predstavili v zelo dobri luči in opozorili nase, kar pa jim je v še večji meri uspelo že pred časom, ko se je na družbenih omrežjih pojavil seznam "strogih" kazni, ki veljajo za kršenje natančno določenih pravil. Videli boste, da so nekatera nadvse zanimiva, spet druga čudna, skupni imenovalec vseh pa je, da so zabavna. Poglejte.

- neprihod na tekmo: 5 funtov
- zamuda na domačo tekmo: 5 funtov