17.12.2014 23:07:05

San Lorenzo drugi finalist

Dobili smo še drugega finalista na svetovnem klubskem prvenstvu, ki poteka v Maroku. To je po pričakovanjih postal argentinski San Lorenzo, ki pa je imel z novozelandskim predstavnikom Auckland Cityjem obilico težav.

Le redko se zgodi, da se v finalu svetovnega klubskega prvenstva med seboj ne pomerita predstavnika evropskega in južnoameriškega nogometa in tudi letos se predstavnika obeh prej omenjenih kontinentov nista izneverila tradiciji.

Madridski Real si je že včeraj na zelo zanesljiv način priboril vstopnico za finale in je z nestrpnostjo čakal svojega nasprotnika. V drugem polfinalu sta se med seboj merila argentinski San Lorenzo in novozelandski Auckland City, v vlogi velikega favorita pa so bili kajpak prvi.

A čeprav so jim stavnice dajale veliko več možnosti za uvrstitev v finale in čeprav je za njih pesti stiskal tudi papež Frančišek, so se morali Argentinci za finalno vstopnico pošteno potruditi. Trdoživi Novozelandci so se s še eno fanatično borbeno predstavo zelo dobro upirali nogometašem San Lorenza in so uspeli tekmo pripeljati celo v podaljšek, tam pa jim je zmanjkalo moči in Južnoameričani se povsem zasluženo veselijo finala.

Obračun med San Lorenzom in Auckland Cityjem je bil sicer večji del dvoboja izenačen, čeprav so imeli Argentinci terensko premoč. Prvi so prišli tudi do vodstva, ko je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa v polno meril izkušeni Pablo Barrientos, ki je veliko časa v svoji nogometni karieri prebil tudi v Evropi, najdlje v Italiji, pri Catanii. Novozelandci so v drugem polčasu preko španskega branilca Angela Berlange uspeli priti do izenačenja, izid 1:1 pa so uspeli zadržati do izteka 90 minut. V sodnikovem podaljšku pa je njihova izmozgana obramba po strelu rezervista Maura Matosa še enkrat kapitulirala in sanj o presenečenju je bilo za Auckland konec.