09.11.2014 22:54:52

Primera division: Atletico izgubil v San Sebastianu

Elitni španski klubi so odigrali tekme enajstega kroga.

Ta se je začel z dvobojem ekip iz spodnjega dela lestvice Cordobe in Deportiva. Tekmeca sta se razšla brez zadetkov, pri čemer so domačini v 17. minuti zapravili najstrožjo kazen, od 29. minute pa so gostje celo igrali z igralcem manj, izključen je bil Helder Postiga.

Bolj zanimivo je bilo v soboto v Almerii, kjer je gostovala ranjena Barcelona. Po porazih v el clasicu in s Celto si Katalonci niso smeli privoščiti novega spodrsljaja.

Vendar ni veliko manjkalo, da se ne bi zgodilo tudi to. Malo pred koncem prvega dela igre so gostitelji povedli, 1:0 pa je bilo vse do 73. minute. Takrat je izenačil Neymar, devet minut pozneje pa za dokončni preobrat poskrbel Alba. Pri obeh zadetkih je bil podajalec Luis Suarez.

Real, ki je pretekli konec tedna skočil na vrh lestvice, ni imel večjih težav s skromnim Rayom. Na koncu je bilo 5:1 za galaktike, pri tem pa je zadetke doseglo pet različnih nogometašev domače ekipe.

Enajsti krog se je končal z nedeljskim obračunom Real Sociedada in madridskega Atletica, ki je pripadel domačinom. Trener aktualnega prvaka Diego Simeone je Janu Oblaku spet namenil vlogo drugega vratarja. Isti dan sta se že ob 17. uri pomerila Espanyol in Villarreal. Dvoboj se je končal z rezultatom 1:1. Pri gostih še vedno manjka poškodovani Bojan Jokić.

11. krog španskega prvenstva

CORDOBA - DEPORTIVO 0:0

ALMERIA - BARCELONA 1:2 (1:0)
1:0 Bifouma (37), 1:1 Neymar (73), 1:2 Alba (82)

GETAFE - ELCHE 0:0

REAL MADRID - RAYO VALLECANO 5:1 (2:1)
1:0 Bale (9), 2:0 Ramos (40), 2:1 Bueno (44), 3:1 Kroos (55), 4:1 Benzema (59), 5:1 Ronaldo (83)

CELTA VIGO - GRANADA 0:0

MALAGA - EIBAR 2:1 (0:1)
0:1 Arruabarrena (42), 1:1 Juanmi (53), 2:1 Amrabat (89, enajstmetrovka)

SEVILLA - LEVANTE 1:1 (1:0)
1:0 Vitolo (31), 1:1 Casadesus (80)

ESPANYOL - VILLARREAL 1:1 (0:1)
0:1 Mario (26), 1:1 Colotto (90+1)

VALENCIA – ATHLETIC 0:0