09.11.2014 20:08:29

Bundesliga: Dortmundčani zbežali z dna (video)

Petkovo srečanje Herthe in Hannovra je pomenilo začetek enajstega kroga nemškega prvenstva.

Dvoboj je pripadel gostom, ki so v vsakem polčasu dosegli po en zadetek in kljub temu, da so med najmanj učinkovitimi moštvi v ligi, na lestvici še naprej držijo stik z najboljšimi.

Nogometaši Bayerna so z odliko opravili svoje delo v Frankfurtu, kjer so domači Eintracht ugnali s 4:0. Trikrat je v polno meril Thomas Müller, piko na i pa je v 86. minuti postavil švicarski reprezntant Xherdan Shaqiri.

Slavili sta tudi obe "slovenski" moštvi. Augsburg je pred svojimi navijači s 3:0 odpravil Paderborn. Tim Matavž, ki se je odločil zavrniti Katančev poziv v izbrano vrsto pa je za domače igral do 76. minute.

Köln se s tremi točkami vrača iz Hoffenheima. Kozlički so slavili s 4:3. Mišo Brečko je po dobrem mesecu spet zasedel svoje standardno mesto na desni strani branilske vrste in odigral celo srečanje. Ne le to, on je bil tisti, ki je v 83. minuti podal strelcu zmagovitega zadetka Olkowskemu. Po dveh tednih pa je priložnost za dokazovanje dobil tudi Dominic Maroh, ki je v igro vstopil v 82. minuti.

Mariborov tekmec v ligi prvakov Schalke je bil v Freiburgu poražen petič v sezoni.

Wolfsburg nadaljuje z odličnimi predstavami. Tokrat so bili volkovi boljši od Hamburga. To je bila njihova šesta zaporedna zmaga, s katero razlika do vodilnega Bayerna ostaja pri štirih točkah.

Zadnji dvoboj kroga sta odigrali Borussia Dortmund in njena soimenjakinja iz Mönchengladbacha. Edini zadetek na tekmi so dosegli gostje, ki pa so zadeli svojo mrežo in točke so ostale doma. S šele tretjo zmago v sezoni (v ligi prvakov imajo že štiri!) so rumeno-črni zapustili zadnje mesto na lestvici.

11. krog nemškega prvenstva

HERTHA - HANNOVER 0:2 (0:1)
0:1 Briand (44), 0:2 Kijotake (76)

AUGSBURG - PADERBORN 3:0 (1:0)
1:0 Werner (7), 2:0 Werner (47), 3:0 Callsen-Bracker (68)

BAYER - MAINZ 0:0

EINTRACHT - BAYERN 0:4 (0:1)
0:1 Müller (22), 0:2 Müller (64), 0:3 Müller (67), 0:4 Shaqiri (86)

FREIBURG - SCHALKE 2:0 (1:0)
1:0 Günther (22), 2:0 Schmid (68)

HOFFENHEIM - KÖLN 3:4 (3:3)
1:0 Szalai (2), 1:1 Olkowski (5), 1:2 Lehmann (12), 1:3 Ujah (35), 2:3 Firmino (39, 3:3 Firmino (45), 3:4 Olkowski (83)

WERDER - STUTTGART 2:0 (1:0)
1:0 Prödl (30), 2:0 Bartels (57)

WOLFSBURG - HAMBURG (1:0)
1:0 Olić (27), 2:0 Hunt (63)

BORUSSIA D. – BORUSSIA M. 1:0 (0:0)
1:0 Kramer (58, avtogol)