gv
21.09.2014 22:38:13

Serie A: Kurtić potreboval le dve minuti

vszi

V tretjem krogu italijanskega prvenstva je morala slovenska trojica v dresu Chieva priznati premoč Parmi, uspešnejša je bila Fiorentina, ki je z zadetkom Jasmina Kurtića premagala Atalanto.

V soboto sta bili na sporedu le dve tekmi, prava poslastica pa se je obetala na San Siru, kjer je Milan gostil Juventus. Slednji je prevlado na igrišču kronal v 71. minuti, pod edini zadetek na srečanju pa se je podpisal Argentinec Carlos Tevez.

Pred derbijem sta se včeraj pomerila še Cesena in Empoli. Srečanje se je končalo z 2:2, mladi Mariborčan Luka Krajnc (Cesena) pa je obračun spremljal s klopi.

V nedeljo sta prva na zelenico stopila Chievo in Parma. Slovenska triperesna deteljica je zaigrala od prve minute, a ostala praznih rok. Dejan Lazarević je pri prvem zadetku prispeval podajo, statistika Boštjana Cesarja je po 90 minutah ostala prazna, Valter Birsa pa je igrišče zapustil v 73. minuti. Eden ključnih mož za zmago gostov je bil nekdanji igralec Gorice Massimo Coda. Slednji je v igro vstopil v 63. minuti, sodeloval pa je pri vseh treh zadetkih. Pri prvem in tretjem s podajo, drugega pa je dosegel sam.

Prvo zmago v letošnji sezoni je slavila Fiorentina, tri točke pa ji je priskrbel Belokranjec Jasmin Kurtić, ki je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora matiral vratarja Atalante. Zanimiv je tudi podatek, da je mrežo zatresel v 58. minuti, v igro pa je vstopil le dve minuti prej. Drugi Slovenec v vijoličnem dresu Josip Iličić je igral od prve do zadnje minute.

Na Siciliji je bil danes na sporedu še obračun dveh slovenskih ekip. Palermo in Inter sta se razšla brez zmagovalca (1:1), Siniša Anđelković (Palermo) in Samir Handanović (Inter) sta odigrala celo srečanje, med tem ko je soigralec slovenskega reprezentančnega vratarja Rene Krhin sedel na klopi za rezerve.

3. krog italijanskega prvenstva

CESENA - EMPOLI 2:2 (2:0)
1:0 Marilungo (30), 2:0 Defrel (32), 2:1 Tavano (55, enajstmetrovka), 2:2 Rugani (72)

MILAN - JUVENTUS 0:1 (0:0)
0:1 Tevez (71)

CHIEVO - PARMA 2:3 (1:0)
1:0 Izco (4), 1:1 Cassano (65), 1:2 Coda (75), 1:3 Cassano (77), 2:3 Paloschi (82)

ROMA - CAGLIARI 2:0 (2:0)
1:0 Destro (10), 2:0 Florenzi (13)

GENOA - LAZIO 1:0 (0:0)
1:0 Pinilla (87)

SASSUOLO - SAMPDORIA 0:0

ATALANTA - FIORENTINA 0:1 (0:0)
0:1 Kurtić (58)

UDINESE - NAPOLI 1:0 (0:0)