31.08.2014 19:17:13

Premier liga: Liverpool zlahka čez Tottenham

Derbi 3. kroga premier lige je bil odigran v Londonu, kjer sta se pomerili ekipi Tottenhama in Liverpoola. Na White Hart Lanu so bili s kar 3:0 boljši redsi.

Liverpoolčani so v vodstvo prešli že v 8. minuti, ko je po podaji Jordana Hendersona v polno meril mladi Raheem Sterling. Na začetku drugega polčasa je vodstvo podvojil kapetan Steven Gerrard, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko. V 60. minuti je bil zmagovalec dokončno odločen, fantastičen prodor je izvedel nova okrepitev Alberto Moreno, ki je dobil žogo na svoji polovici, nato pa kot hitri vlak po levi strani odbrzel mimo branilcev Tottenhama in z diagonalnim strelom premagal Huga Llorisa.

Svoj debi v dresu Manchester Uniteda je na tekmi proti Burnleyju dočakal Angel di Maria, ki je pred tedni postal najdražja okrepitev katerega od klubov iz angleške premier lige. Louis van Gaal je di Mario uvrstil v začetno enajsterico, toda na igrišču je zdržal le do 70. minute, nato ga je zamenjal Anderson. Argentinec očitno še ni stoodstotno pripravljen, kot tudi ne United, ki bo moral na svojo prvo zmago v letošnji sezoni angleškega prvenstva še nekoliko počakati, trenutno pa je z le dvema osvojenima točkama daleč od vodilnih položajev.

Še manj uspešen je bil v tretjem krogu mestni tekmec Uniteda. Manchester City je moral namreč na domačem terenu presenetljivo priznati premoč Stoku, pravo dramo pa so gledalci lahko spremljali na tekmi med Newcastlom in Crystal Palacom. Slednji je imel v rokah točko vse do 88. minute obračuna, takrat je domače v vodstvo popeljal Mike Williamson, nato pa je gostom v 96. minuti remi zagotovil Wilfried Zaha.

Na svoj račun so prišli gledalci v Liverpoolu na štadionu Goodison Park. Tam sta se pomerila Everton in Chelsea, med strelce pa se je vpisalo osem nogometašev, ki so skupno dosegli devet zadetkov. Končnih 3:6 za goste iz Londona je v 90. minuti postavil dvakratni strelec Diego Costa.

3. KROG ANGLEŠKEGA PRVENSTVA

BURNLEY - MANCHESTER UNITED 0:0

MANCHESTER CITY - STOKE 0:1 (0:0)
0:1 Diouf (58)

NEWCASTLE - CRYSTAL PALACE 3:3 (1:1)
0:1 Gayle (1), 1:1 Janmaat (37), 1:2 Puncheon (48), 2:2 Aarons (73), 3:2 Williamson (88), 3:3 Zaha (96)

QPR - SUNDERLAND
1:0 (1:0)
1:0 Austin (47+)

SWANSEA - WEST BROMWICH 3:0 (2:0)
1:0 Dyer (2), 2:0 Routledge (24), 3:0 Dyer (71)

WEST HAM - SOUTHMAPTON 1:3 (1:1)
1:0 Noble (27), 1:1 Schneiderlin (45), 1:2 Schneiderlin (68), 1:3 Pelle (83)

EVERTON - CHELSEA 3:6 (1:2)
0:1 Costa (1), 0:2 Ivanović (3), 1:2 Mirallas (45), 1:3 Coleman (67, avtogol), 2:3 Naismith (69), 2:4 Matić (74), 3:4 Eto'o (76), 3:5 Ramires (77), 3:6 Costa (90)

ASTON VILLA - HULL CITY 2:1 (2:0)
1:0 Agbonlahor (14), 2:0 Weimann (36), 2:1 Jelavić (74)

TOTTENHAM - LIVERPOOL 0:3 (0:1)
0:1 Sterling (8), 0:2 Gerrard (49, enajstmetrovka), 0:3 Moreno (60)

LEICESTER - ARSENAL 1:1 (1:1)
0:1 Sanchez (20), 1:1 Ulloa (22)