rb
rb
31.08.2014 13:02:47

Milanič zrušil nedotakljive

Sturm je bil v sedmem krogu avstrijskega prvenstva v gosteh boljši od Salzburga.

Darko Milanič in njegov pomočnik Novica Nikčević imata po sedmem krogu avstrijskega prvenstva več kot dovolj razlogov za zadovoljstvo. Sturm se je veselil druge zmage, toda ne kakršnekoli. V gosteh je premagal doslej nedotakljive nogometaše Salzburga, ki so bili po šestih odigranih tekmah na vrhu lestvice s stoodstotnim izkupičkom in z razliko v golih 29:1.

Zdelo se je, da jim nihče ne bo mogel priti do živega, toda evropske rane so očitno vendarle pregloboke. Zasedbi iz Mozartovega mesta se ni uspelo uvrstiti v tako zelo želeno ligo prvakov, razočaranje je seveda temu primerno in očitno močno vpliva na stanje duha varovancev trenerja Adija Hütterja. Ekipa Darka Milaniča je to znala unovčiti na najboljši možni način in v Red Bull Areni pred 8.359 gledalci slavila s 3:2 (2:1).

Gostje so že v 14. minuti vodili z 2:0, obakrat je bil uspešen Marko Stanković. Nato so se biki vendarle nekoliko zbrali in se v 36. minuti vrnili med žive, v polno je zadel Kevin Kampl. Ko je v deseti minuti nadaljevanja Jonatan Soriano izenačil izid se je zdelo, da je popoln preobrat neizbežen, toda nogometaši strokovnjaka iz Izole se s takšnim scenarijem niso strinjali. Še več, ob fanatični borbenosti so v izdihljajih dvoboja znova povedli, za končnih 2:3 in veliko slavje Sturma je bil uspešen Marco Djuričin.

"Ekipa je bila nagrajena za dobro predstavo. Začeli smo izjemno, vendar smo po vodstvu vedeli, da si bo Salzburg s prevlado in kakovostno posestjo žoge prizadeval priti do preobrata, gostiteljem smo se skušali čim bolje postaviti po robu. Bili smo ekstremno učinkoviti, priložnosti smo znali izkoristiti," je bil po tekmi razumljivo zadovoljen Darko Milanič, Kevin Kampl razočaranja ni skrival: "To je zelo boleč poraz. Po zaostanku z 0:2 smo sicer možno pritisnili in se z izenačenjem vrnili v tekmo, tretji gol v končnici nas je dotolkel. Toda kljub vsemu ne smemo obupati, glave morajo ostati pokonci. Moramo se čim bolje pripraviti na nove izzive."

K temu dodajmo, da vendarle ni izključeno, da je Kevin Kampl v soboto odigral zadnjo tekmo v dresu Salzburga. Poročali smo že o tem, da bi utegnili biki finančni primanjkljaj zaradi neuspeha v kvalifikacijah za ligo prvakov nadoknaditi s prodajo kakšnega od svojih najboljših igralcev, pri severnih sosedih se najbolj pogosto omenjajo Kevin Kampl, Jonatan Soriano in Alan.