ku
22.04.2015 22:44:27

Liga Telemach: Krka po drami, Olimpija umirjeno

Nikola Miljković

Danes so v ligi Telemach potekale tekme 8. kroga v ligi za prvaka in ligi za obstanek.

Varovanci Memija Bečirovića so v osmem krogu lige za prvaka doma le premagali Zlatorog z 82:60. Medtem ko je bil Zlatorog v letošnjem prvenstvu kar dvakrat boljši od ljubljanske zasedbe, obakrat sicer na domačih tleh, so tokrat košarkarji iz prestolnice le našli recept, kako premagati štajersko ekipo. Ljubljančani so bili vseskozi boljši nasprotnik, že na prvi odmor so odšli z devetimi točkami prednosti. Tudi v drugi četrtini so Ljubljančani nadaljevali svoj nalet, njihova prednost je narasla že na petnajst točk. Olimpija je tudi v tretji četrtini zadržala primat na igrišču, Laščani niso našli načina, kako bi se približali, na koncu je piko na i visoki zmagi postavil Aleksandar Ponjavić. Z dvajsetimi točkami je bil na koncu tekme v dresu zmajčkov najboljši Halil Kanačević, medtem ko je za Zlatorog Miha Lapornik dosegel 16 točk.

Krka je z zmago v Rogaški Slatini zadržala vodilno mesto in dosegla šesto zmago v ligi za prvaka, medtem ko je domača zasedba doživela tretji zaporedni poraz. Domača zasedba je pred današnjim obračunom z državnimi prvaki iz dolenjske prestolnice igrišče zapustila sklonjenih glav na minulih dveh tekmah z Zlatorogom in Tajfunom. Sprva je kazalo na zanesljivo zmago izbrancev gostujočega trenerja Aleksandra Džikića, ki so si po prvem polčasu priigrali prednost 12 točk (47:35). V prvi polovici drugega polčasa so močno popustili, tako da so jim gostitelji, ki so tretjo tretjino dobili z izidom 16:5, povsem zadihali za ovratnik. V odločilni zadnji četrtini so Novomeščani vendarle uveljavili svojo prednost v igralskem kadru ter po dramatični in izjemno razburljivi končnici zmagali s 75:70.

Košarkarji Grosbasketa so v osmem krogu lige za prvaka le vknjižili zmago, tokrat šele drugo v tem delu tekmovanja. Presenetili so prvouvrščeno moštvo po rednem delu lige Tajfun, potem ko so dobro odigrali drugi polčas in na krilih Bobana Tomića ohranili stik na lestvici s Tajfunom, Rogaško in Zlatorogom. Bežita le favorita Krka in Union Olimpija. Potem ko je domačim v začetku slabo kazalo, po prvi četrtini so namreč zaostajali za dve točki, so v drugem delu le našli svoj ritem in ob polčasu povedli za velikih sedem točk. Ta prednost jim je v nadaljevanju prišla še kako prav, saj so gostje držali korak z gostitelji. Prednost pred zadnjimi desetimi minutami je namreč znašala le šest točk. To so domačini zadržali tudi ob koncu, ko je imel ob izvajanju prostih metov najbolj mirno roko Boban Tomić. Najboljši strelec pri domačih je bil z 21 točkami prav Tomić, medtem ko je v dresu Tajfuna Ceola Clark dosegel enako število točk.

Grega Wernig

Košarkarji Elektre doma niso presenetili Portoroža, ki je v gosteh prišel do nove zmage v ligi za obstanek. Šoštanjčani ostajajo pri dnu lestvice za obstanek, Primorci pa so v varnih vodah. Toda tekma ni bila tako enosmerna. Domači so prvo četrtino izgubili, v drugi pa naredili preobrat. V tretji četrtini pa so gosti začeli upravičevati vlogo favorita, blestela sta predvsem Jure Besedič in Nejc Buda, in prišli do odločilne prednosti. Domači tudi v zadnjem delu tekme niso našli recepta, kako ustaviti nalet gostov, ki so v zadnjih desetih minutah zapečatili usodo gostiteljev. Gostje so na koncu leteli predvsem na krilih razpoloženega Alena Hodžića z 20 točkami, medtem ko so domači priključek držali s Travisom Cohnom, ki je tekmo končal s 16 točkami.

Arsen Perić

Vodilni Domžalčani so dosegli že peto zaporedno zmago, njihova zadnja žrtev pa so bili tekmeci iz Šenčurja, ki so navzlic porazu zadržali tretjo mesto v ligi za obstanek. V prvi polovici tekme so bili gosti bolj ali manj vseskozi v rahli rezultatski prednosti, a so jih gostitelji v nadaljevanju ujeli in v 36. minuti povedli z 49:44. A Domžalčani so hitro vzpostavili ravnotežje in ujeli gostitelje, v nadaljevanju pa nekoliko odločneje pohodili stopalko za plin in si v 32. minuti priigrali lepo prednost osmih točk (59:51). Dobro minuto pred koncem je kazalo na njihovo zmago (68:59), a se je pri gostiteljih razigral Anel Blažević, po njegovih petih zaporednih točkah so se Gorenjci približali na 64:68, za kaj več pa jim je zmanjkalo znanja in moči. V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Blažević s 16 točkami, v gostujoči pa je Jan Močnik 15 točkam dodal še pet podaj.

Arsen Perić

Union Olimpija - Zlatorog Laško 82:60 (22:13, 41:26, 65:39)
* Union Olimpija: Rupnik 9 (4:4), Marinelli 4, Hrovat 6 (3:4), Brodnik 3, Murić 11 (2:4), Mahkovic 3 (3:4), Omić 14 (0:2), Prepelić 7, Jagodnik 5, Kanacević 20 (5:6).
* Zlatorog Laško: Tratnik 6 (4:4), Lapornik 16 (3:3), Marasović 7 (1:2), Ponjavić 7 (4:4), Zagorac 15 (6:6), Vašl 9.
* Met za tri točke: Union Olimpija 7:25 (Rupnik, Hrovat, Brodnik, Murić, Prepelić, Jagodnik, Kanacević), Zlatorog Laško 6:21 (Lapornik 3, Ponjavić, Zagorac, Vašl).
* Prosti meti: Union Olimpija 17:24, Zlatorog Laško 18:19.
* Osebne napake: Union Olimpija 23, Zlatorog Laško 22.
* Pet osebnih: Zagorac (37.).

Rogaška - Krka 70:75 (16:26, 35:47, 51:52)

Grosbasket - Tajfun 63:57 (12:14, 32:25, 48:42)
* Grosbasket: Jerman 12, Antonijevć 3, Tomić 21 (3:4), Trampuš 1 (1:2), 9 (1:1), 8 (0:2), Mali 5, Papac 4.
* Tajfun: Williams 7 (3:4), M. Sebič 2 (2:2), Lelić 11 (6:8), S. Sebič 3, Zimič 4 (2:4), Bratož 2, Clark 21, Drobnjak 7 (3:5).
* Met za tri točke: Grosbasket 8:23 (Jerman 2, Tomič 2, Julevič 2, Antonijevič, Mali), Tajfun 7:26 (Clark 5, Lelić, S. Sebič).
* Prosti meti: Grosbasket 5:9, Tajfun 16:23.
* Osebne napake: Grosbasket 23, Tajfun 21.
* Pet osebnih: Bratož (39.).

Elektra Šoštanj - Portorož 65:84 (15:19, 34:40, 49:64)
* Elektra Šoštanj: Kosi 1 (1:2), Čebašek 13 (1:2), Špegel 2, Cohn 16, Zagorc 2, Lekič 4, Fifolt 3 (1:3), Hasić 15 (4:5), Brčina 9.
* Portorož: Barbarič 8 (2:2), Močnik 5 (1:2), Petrovič 13 (3:4), Čigoja 11 (2:2), Buda 10, Hodžič 20 (1:2), Besedič 17 (3:5).
* Met za tri točke: Elektra Šoštanj 8:27 (Hasić 3, Čebašek 2, Cohn 2, Brčina), Portorož 6:21 (Hodžić 5, Čigoja).
* Prosti meti: Elektra Šoštanj 7:12, Portorož 12:17.
* Osebne napake: Elektra Šoštanj 20, Portorož 18.
* Pet osebnih: Čebašek (38.), Buda (38.).

Šenčur Ggd - Helios Suns 67:74 (15:17, 34:37, 51:54)
* Šenčur Ggd: Krišto 5 (2:4), Kosec 8 (6:6), Jeršin 7 (1:2), Pavič 13 (1:2), Eržen 10, Finžgar 7 (2:2), Mlakar 1 (1:2), Blažević 16 (2:2).
* Helios Suns: Močnik 15 (5:6), Šantelj 2, Korošec 2 (2:2), Morina 12 (3:4), Ščekić 11 (5:8), Casey 11 (0:2), Vončina 12 (4:4), Pelko 9.
* Prosti meti: Šenčur Ggd 15:22, Helios Suns 19:26.
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 8:24 (Blaževič 4, Eržen 2, Krišto, Finžgar), Helios 9:18 (Pelko 3, Močnik 2, Vončina 2, Morina, Casey).
* Osebne napake: Šenčur Ggd 26, Helios 23.
* Pet osebnih napak: /.

8. KROG
Liga za prvaka
Rogaška - Krka 70:75 (16:26, 35:47, 51:52) Union Olimpija - Zlatorog Laško 82:60 (22:13, 41:26, 65:39) Grosbasket - Tajfun 63:57 (12:14, 32:25, 48:42) Lestvica 1. Krka 8 7 1 625:561 15 2. Union Olimpija 8 6 2 638:568 14 3. Tajfun 8 3 5 585:588 11 4. Rogaška 8 3 5 619:647 11 5. Zlatorog 8 3 5 589:656 11 6. Grosbasket 8 2 6 531:567 10 Liga za obstanek Elektra Šoštanj - Portorož 65:84 (15:19, 34:40, 49:64) Šenčur Ggd - Helios Suns 67:74 (15:17, 34:37, 51:54) Lestvica 1. Helios Suns 18 13 5 1375:1259 31 2. Portorož 18 12 6 1316:1190 30 3. Šenčur GGD 18 11 7 1284:1219 29 4. Hopsi Polzela 18 10 8 1372:1325 28 5. Elektra Šoštanj 18 3 15 1193:1380 21 6. Maribor Nova KBM 18 5 13 918:1085 20